Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

300D vs 5050Z

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by bingel
    Originally posted by Kevlar
    Originally posted by bingel
    @Kevlar : hoe wazig wil je precies het voorbeeld, en met welke instellingen ?
    wel vermits je groothoek dacht ik 35mm is wil ik dus wel eens een foto zien waar je zonder Macro natuurlijk op iets focust en de achtergrond en voorgrond uit focus hebt. Op 35mm natuurlijk. En ook zonder photoshop he.

    Ik had vroeger een fuji S602Z en die kon wel geen F1.8 maar F2.8 maar zelfs indien ie dat had gehad zie ik niet in hoe dat zou lukken zonder te zoomen. Ik zie dus ook niet echt een reden waarom dat wel met een 5050 zou lukken. Ik kon er wel in slagen hoor met zoomen macrostand enz maar dat was toch maar behelpen en vaak frustrerend en voor mij dus 1 van de hoofdredenen om voor een DSLR te gaan. En zoals ik al zei het kan ook een voordeel zijn want soms heb ik het nu wel een stuk moeilijker om alles scherp te krijgen wanneer ik dat wil.
    Hoi Kevlar, ik zal eens een foto nemen op 1.8, maar welke afstand moet ik aanhouden t.o.v het onderwerp, en welke afstand van het onderwerp t.o.v de achtergrond ?
    Dat alles scherp zou zijn bij F1.8 zoals hierboven beweerd werd kan gewoon niet, en op deze desinformatie wilde ik gewoon reageren. Natuurlijk is een DSLR beter in alle opzichten, maar sommige amateurs zoals ik die zelfs nog veel moeite hebben om een deftige kompositie te maken zijn nog niet klaar voor een professioneel fototoestel.
    Over DOF kan men oneindig discussiëren, zelf vind ik een te kleine DOF ook niet mooi in sommige foto's omdat het onderwerp er dan te 'opgeplakt' lijkt.

    Bingel, ik wil nog eens terugkomen op alles scherp, hiermee bedoel ik natuurlijk niet 100% he, ik wou gewoon benadrukken dat je met een kleine lens / kleine ccd / groothoek zo goed als alles scherp op het scherp krijgt, vanaf een bepaalde afstand.
    Een wegwerpcamera, heeft bijvoorbeeld zelfs geen scherpstelling, die staat gewoon op een 1/3 2/3 afstand van oneindig (hoop dat ik dit verstaanbaar maak) in 35mm of zo, en dan heb je dus alle scherp van 1 meter tot oneindig (de platliggende 8)
    Als ik op de 10d met grotere ccd een 15mm lens gebruik, stel ik zelfs niet meer scherp, ik zet de lens gewoon manueel op een meter of zo, en dan is eigenlijk alles scherp ,zonder veel te diafragmeren.
    Ik wil nu niet zover gaan dat je op 35mm geen focussering meer moet doen, maar echt veel invloed heeft het niet.

    Probeer eens een object , waar je een meter of 10 van afstaat, scherp te krijgen, met een wazige achtergrond, laat ons zeggen een meter of 10 verder?


    Comment


    • #32

      Hoi Kevlar, ik zal eens een foto nemen op 1.8, maar welke afstand moet ik aanhouden t.o.v het onderwerp, en welke afstand van het onderwerp t.o.v de achtergrond ?
      Dat alles scherp zou zijn bij F1.8 zoals hierboven beweerd werd kan gewoon niet, en op deze desinformatie wilde ik gewoon reageren. Natuurlijk is een DSLR beter in alle opzichten, maar sommige amateurs zoals ik die zelfs nog veel moeite hebben om een deftige kompositie te maken zijn nog niet klaar voor een professioneel fototoestel.
      Over DOF kan men oneindig discussiëren, zelf vind ik een te kleine DOF ook niet mooi in sommige foto's omdat het onderwerp er dan te 'opgeplakt' lijkt.
      Oh ik weet niet Bingel en ergens zal het je misschien wel lukken als je onderwerp dichtbij is en de achtergrond ver genoeg. Het zou eigenlijk wel interessant zijn van eventueel te zien wanneer het lukt en wanneer niet meer. Zelf zal je dan ook ontdekken wat ik met mijn 602 ondekt heb is dat het je niet altijd zal lukken wanneer je het wil.

      Zelf heb ik bijv graag een onscherpe achtergrond zoals bijv hier met een focus op de snuit en de ogen.


      Foto van Michael Reichmann van www.luminous-landscape.com

      Nu met zo een tijger zal je dat wel lukken want daar moet je meestal wel zoemen. Maar neem bijvbeeld je vrouw of kinderen en wanneer je daar de aandacht op het onderwerp wil leggen ipv alles dan stuit je vaak op de limieten van je camera. Nu persoonlijk zou voor mij zo een 35mm of full frame camera zelfs teveel van het goede zijn want vaak wil ik ook veel scherp en dan moet je natuurlijk veel meer opletten met mijn 10D ipv de 602. Voor mij was dit dus echt 1 van de hoofdredenen om naar een DSLR over te stappen. Maar daar moet je natuurlijk eerst klaar voor zijn en niet zomaar doen. Voor veel mensen is dit wel degelijk teveel gezien wat ze willen.

      Comment


      • #33
        Morgen zal ik eens een testje doen, want het begint hier al ferm donker te worden. Dit topic begint stilaan leerrijk te worden
        Een Giotto's blaaspeer die ik 100% onder de knie heb ;-)

        Comment


        • #34
          zelf gebruik ik de 5050z en de 10d de 10d is gemakelijker in gebruik maar bij een portret is de de 5050z gelijkwaardig aan 10d
          met sigma 24-70ex maar bij zonnig weer is de 5050z beter bestand tegen de zonnestraling (contrast)
          maar de 10d werkt pretige en sneller
          maar als ik ga fietsen neem ik altijd de 5050z mee is lichter en als ik een leuk plaatje zie altijd een toestel bij de hand en in de krant geen verschil met welk toestel ik de foto heb genomen.

          groet Jack

          Comment

          Working...
          X