Oorspronkelijk geplaatst door nete
Bekijk bericht
Aankondiging
Collapse
No announcement yet.
Krijgen jullie ook minder terug (of meer betalen) van de belastingen dit jaar ?
Collapse
X
-
-
Oorspronkelijk geplaatst door Hombre Bekijk bericht
Je kan ook wettelijk samenwonen, dan is er geen verschil op fiscaal vlak.
En als je denkt dat je met een kind ten laste rijk ga worden, vergeet het: 1920€ belastingvoordeel. Dat -en véél meer- ben je kwijt aan alles dat die kleine nodig heeft.
Maar daar gaat het 'm niet over, dat haal jij erbij, je kunt ook een volwassen persoon ten laste hebben hé.
Het gaat er over dat ik zoveel belastingen betaal, en jij zei dat ik dan héél veel moet verdienen, waarop mijn antwoord met de uitleg.
Ik weet 100% zeker dat U een hogere wedde heeft dan mij ...
grts
SiegVoor meer foto's ; www.sieg.be
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Sieg Bekijk bericht
Amai, ik wist zelfs niet dat je ook nog eens 1920€ belastingsvoordeel erbij krijgt per kind ....
Maar daar gaat het 'm niet over, dat haal jij erbij, je kunt ook een volwassen persoon ten laste hebben hé.
Het gaat er over dat ik zoveel belastingen betaal, en jij zei dat ik dan héél veel moet verdienen, waarop mijn antwoord met de uitleg.
Ik weet 100% zeker dat U een hogere wedde heeft dan mij ...
grts
Sieg
En ik een hogere wedde? Ik heb een droevig pensioenmaar trek (samen met mijn vrouw) wel bijna 1300€ terug.
Hombre
Infected in 1970 by Kodak Instamatic. Today: Canon 7D
Comment
-
Toen ik nog werkte moest ik sommige jaren ook nog bijna een volledig maandloon extra betalen aan belastingen, dat is niet omdat ik als arbeider zo'n extreem hoog loon had, dat was gewoon omdat er het hele jaar te weinig belastingen van mijn loon werd afgehouden (vooral vakantiegeld en eindejaarspremie). De jaren dat ik geregeld tijdelijk werkloos was moest ik gewoonlijk nog meer belastingen bijbetalen omdat dan per maand niet alle lonen werden samengeteld om de belastingen te berekenen.
Als je bijvoorbeeld twee keer de helft krijgt van verschillende instanties (je werkgever en de hulpkas), dan worden er bijna geen belastingen afgehouden omdat die twee uitbetalingen in die maand niet worden samengeteld voor de berekening van de belastingen, maar op het einde van het jaar doen ze dat wel en dan moet je de rest bijbetalen.
Ik heb ook altijd de belastingtarieven voor een alleenstaande gehad, alleen terwijl ik een woonlening heb gehad kreeg ik soms een heel klein beetje terug (pensioensparen hielp ook nog wat).
Dit jaar is het laatste jaar voor mij om aan pensioensparen te doen, dat voordeel valt vanaf volgend jaar weg (dan word ik 65), maar ik heb nu wel een levensverzekering waardoor ik nog wat belastingvoordeel zal krijgen op mijn pensioen.
Ik heb nog geen mailtje gehad dat het voorstel voor de berekening voor de belastingen van vorig jaar klaar is, vorig jaar was het eerste volledige jaar dat ik op pensioen was (het jaar daarvoor heb ik nog 4 maanden gewerkt), dus weet ik nu nog niet of ik moet bijbetalen of dat ik geld terug krijg, ik vermoed dat als er een verschil is, dat het dan lang niet zo groot zal zijn als toen ik nog werkte.http://barthuysmans.smugmug.com/
BD0338BE
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Geerten Bekijk bericht
Hoef je niet op te wachten hoor Bart, staat reeds op MyMinFin.
Zonder pensioensparen zou ik dan toch nog moeten bijbetalen...http://barthuysmans.smugmug.com/
BD0338BE
- Likes 1
Comment
-
-
Oorspronkelijk geplaatst door Hombre Bekijk bericht
Ja, je kan ook een volwassen persoon ten laste hebben, en als je het helemaal correct wil hebben, die 1920€ is niet per persoon. Dat bedrag gaat niet lineair omhoog. Voor 2 is dat meteen 4.950€. Een kind met een handicap telt meteen voor twee.
En ik een hogere wedde? Ik heb een droevig pensioenmaar trek (samen met mijn vrouw) wel bijna 1300€ terug.
Wanneer we gingen werken betaalden we ook al een drievoud van mijn loon. Bijkomend. Er is één lid ingeschreven als 'gehandicapt'Last edited by Wim.Vanmaele; 7 mei 2025, 08:11.https://www.fotospotter.be
Je suis content d’être heureux
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Wim.Vanmaele Bekijk bericht
Ja, en ik heb ook een klein pensioen (Heb nooit een hoge wedde gehad), mijn echtgenote ook en toch betalen wij jaarlijks tegen de 1700 Euro.
Wanneer we gingen werken betaalden we ook al een drievoud van mijn loon. Bijkomend. Er is één lid ingeschreven als 'gehandicapt'
wij betalen jaarlijks samen +11.000€ voorheffing en ZIF, maar mogen
ook niet klagen wat ons maandelijks pensioen betreft.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Black B@ndit Bekijk berichtToen ik nog werkte moest ik sommige jaren ook nog bijna een volledig maandloon extra betalen aan belastingen, dat is niet omdat ik als arbeider zo'n extreem hoog loon had, dat was gewoon omdat er het hele jaar te weinig belastingen van mijn loon werd afgehouden (vooral vakantiegeld en eindejaarspremie).
kon bij ons een kopie van belastingsaangifte binnen geven, en daar werd je voorheffing dan op ingesteld,
meestal kreeg je dan jaarlijks nog iets terug.
Wij kregen ook 26 loonbrieven per jaar, werden dus om de twee weken uitbetaald.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door KevinVdd Bekijk berichtVroeger kreeg ik altijd terug (2020 €1369, 2021 €914, 2022 €952, 2023 €479, 2024 €150 en dit jaar voor het eerst €120 te betalen zelfs)
Aan mijn situatie is niets veranderd en +-idem gezamelijk belastbaar netto-inkomen, idem jaarlijkse afbetaling/woonbonus.
Toch wel een verschil van €270. We verdienen wel meer door de index/anciëniteit enzo, maar gaat toch in grote stappen achteruit...
Mijn vriendin kreeg vorig jaar €1200 terug en nu nog €700, scheelt ook €500.
Wij moeten nog alles bekijken als de vereenvoudigde aangiftes kloppen, maar is toch elk jaar minder en minder.
Zijn er misschien maatregelen genomen door de regering ofzo?
Zal toch eens naar het belastingkantoor gaan om alles nog eens te dubbelchecken denk ik...
Forum voor alle off-topic postings, postings die dus absoluut NIETS met fotografie te maken hoeven hebben. Lees de specifieke forumregels erop na in de sticky posting.
grts
SiegVoor meer foto's ; www.sieg.be
Comment
-
Comment