Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

CO2 Meters

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • #31
    Re: CO2 Meters

    Oorspronkelijk geplaatst door Hombre Bekijk bericht
    Tijdens mijn loopbaan ook regelmatig gebruik moeten maken van luchtmeettoestellen die zowel zuurstof, explosieve atmosfeer, toxiciteit én temperatuur meten en alarmgrenzen bewaken. En dat zijn metingen waar letterlijk mensenlevens van afhangen (werken in besloten ruimten in een gevaarlijke atmosfeer).
    Of gaat men hier over elke aankoop zeiken over het nut ervan? Ik heb al spijt van zo'n topic te starten hier.
    Als je dan toch "DE SPECIALIST" bent had je inderdaad beter dat topic niet gestart Hombre.

    Comment


    • #32
      Re: CO2 Meters

      TVOC? PM? Chinees voor mij, ik ben maar een gewoon niet technisch iemand

      Een andere zinloze bijdrage dan maar.

      Ben ik verkeerd in deze ?
      Een CO-melder meet de hoeveelheid dodelijk CO-gas in de lucht. Een CO2-meter geeft aan wanneer je moet verluchten.
      Dus:
      Een normaal huisgezin zet dagelijks wel een raam open om te verluchten en heeft daarom niet echt een CO2 meter nodig. Een CO-melder is wel nuttig omdat het levensreddend kan zijn, bijv. een gasgeiser of CV die onvoldoende werkt en CO produceert. (bij onze buren is een maand geleden de CO melder afgegaan)

      Comment


      • #33
        Re: CO2 Meters

        Oorspronkelijk geplaatst door nabi Bekijk bericht
        Ben ik verkeerd in deze ?
        Een CO-melder meet de hoeveelheid dodelijk CO-gas in de lucht. Een CO2-meter geeft aan wanneer je moet verluchten.
        Dus:
        Een normaal huisgezin zet dagelijks wel een raam open om te verluchten en heeft daarom niet echt een CO2 meter nodig. Een CO-melder is wel nuttig omdat het levensreddend kan zijn, bijv. een gasgeiser of CV die onvoldoende werkt en CO produceert. (bij onze buren is een maand geleden de CO melder afgegaan)
        Correct.

        Comment


        • #34
          Re: CO2 Meters

          Probleem is voor mij dat door de aandacht voor CO2 meters in de media een verkeerd beeld gegeven wordt van wat die dingen doen en hoe dat geïnterpreteerd wordt. En dat maakt het zo lastig.

          Het virus verspreidt zich vooral door aerosolen. Grofweg speekseldruppeltjes in de lucht. Als je goed ventileert dan kan je die wegzuigen en het risico verminderen. Een CO2 meter geeft dan een indicatie hoe goed de ventilatie daar waar de detector staat werkt. En dat is belangrijk: daar waar de detector staat.

          Als die detector op de toonbank in een restaurant staat waar enkel mensen voorbijlopen en er tocht is.... Dan zal die een goeie waarde geven. Als je die in een hoek gaat zetten, ver van de afzuigopeningen maar waar langs 2 kanten tafels staan zal het slecht zijn.

          En wat is het nut thuis? Zoals je zelf al zegt, meestal gaat er wel genoeg een raam en deur open om te verluchten. En ook zit je in je eigen "bubbel". En dat ding maakt geen onderscheid waar de CO2 vandaan komt. Zet dat in een keuken waar met gas gekookt wordt en je hebt CO2 in de lucht. Steek een sigaret op en je hebt CO2. Doe een fles schuimwijn open en je hebt CO2.

          CO2 is ook dodelijk hoor, het is een verstikkend gas. In de kelder van een café waar de CO2 flessen staan voor de tapinrichting kan een CO2 meter serieus nuttig zijn. CO2 blijft ook ook nog eens tegen de grond hangen.

          Een CO meter als je een open haard of kachel hebt? Absoluut nuttig. Als je enkel een volledig gesloten condensatieketel hebt met buitenaanzuiging en geforceerde afgas naar buiten? Eigenlijk niet.

          Comment


          • #35
            Re: CO2 Meters

            Maar voor CO2 heb je een hogere concentratie nodig en komt plotser.
            CO is een stille doder,die zich aan hemoglobine koppelt en zo langzaam je zuurstoftransport blokkeert.
            Klassiek verhaal:man of vrouw voelt zich niet lekker,staat recht en valt bewusteloos .CO is zwaarder dan de lucht en komt dus zo in hogere concentratie terecht op de grond.En dit heeft dus dikwijls een fatale afloop.
            Met de hogere energie prijzen zullen er wel meer kacheltjes gestookt worden,of brandertjes geplaatst,en zal het aantal CO-intoxicaties toenemen.
            Dus op tjjd en stond verluchten.

            Comment


            • #36
              Re: CO2 Meters

              Oorspronkelijk geplaatst door demuro Bekijk bericht
              Maar voor CO2 heb je een hogere concentratie nodig en komt plotser.
              CO is een stille doder,die zich aan hemoglobine koppelt en zo langzaam je zuurstoftransport blokkeert.
              Klassiek verhaal:man of vrouw voelt zich niet lekker,staat recht en valt bewusteloos .CO is zwaarder dan de lucht en komt dus zo in hogere concentratie terecht op de grond.En dit heeft dus dikwijls een fatale afloop.
              Met de hogere energie prijzen zullen er wel meer kacheltjes gestookt worden,of brandertjes geplaatst,en zal het aantal CO-intoxicaties toenemen.
              Dus op tjjd en stond verluchten.
              De dichtheid van een gas bij dezelfde t° en p is heel makkelijk te berekenen. De molmassa delen door 22,4 en je hebt de dichtheid in g/l. De molmassa is gewoon de som van alle atoommassa's van alle symbolen in de formule (C=12, N=14, O= 16 enz). Bij lucht met je een afgewogen 80/20 maken voor een N2/O2 mengsel en dan kom je bij O°C en 1013 hPa op 1,29 g/l. De molmassa van CO is 28 en dat levert een dichtheid van 1,25 g/l. CO hangt niet tegen de grond, het verschil met lucht is zodanig onbeduidend dat het in de praktijk gewoon gaat mengen; CO2 heeft een molmassa van 44, die valt letterlijk naar beneden. Dat CO een geniepige doder klopt helaas wel degelijk, ik heb een CO detector staan en die is 1x af gegaan, hels lawaai dus. Mijn dochter vond het zodanig irritant dat ze de detector gewoon in de kamer ernaast zette en de deur toe trok. Probleem opgelost.....
              CO2 is betrokken in een buffersysteem om de pH van je bloed te stabiliseren binnen heel nauwe grenzen (ik dacht tussen de 8,2 en 8,4, verbeter me gerust) dus dat wordt ergens wel in de gaten gehouden, hoewel..... je moet het oorzaak-gevolg effect vinden. In een erg CO2-rijke omgeving ga je zeker NIET inademen, dat verzeker ik je. Enige jaren geleden heeft de BBC ism met Michael Portillo een documentaire gedraaid over de executiemethoden in de VS, op een gegeven moment ging het over gassen. Ze hadden een glazen bak met appels met een klapdeur en een varken. Ze begonnen met CO2, het varken moest al meteen geen appels meer hebben, toen ze overschakelden naar het totaal inerte N2 at het varken appels tot het door de poten viel, lag daar wat te stuiptrekken (hypoxie), kwam weer tot z'n positieven, zag de appels ..... en begon weer .....
              De titel : "how to kill a human being" of ""killing a human being" weet niet meer juist

              Een paar jaar geleden heb ik nog op vraag van prof Verstraete (diensthoofd radiologie van de UG) CO2 metingen gedaan in klaslokalen, het stijgt sneller dan je denkt. De symptomatiek zou ik moet terug zoeken in mijn papierwinkel.

              Wat je verder zegt over CO is heel juist, het is een heel goede complexvormer voor hemoglobine. De kleur van je bloed gaat daardoor naar abnormaal helder rood. Maar als je nog leeft op het moment dat ze je vinden is het nog omkeerbaar.

              Comment


              • #37
                Re: CO2 Meters

                Ik moet je gelijk geven:CO is ietwat lichter dan lucht
                Even nog eens nageken in cursus gerechtelijke geneeskunde, prof.Thomas en inderdaad lichter dan lucht,0.94 als ik het goed heb.
                Het verhaal dat ik 30 jaar geleden meekreeg van een spoedarts nav. een CO-intoxicatie klopt dus niet helemaal
                Als men bewusteloos valt, blijft men langer liggen in een omgeving met hoge CO,met de gevolgen vandien.
                Heeft dus niets te maken met zwaarder zijn tov lucht.

                Comment


                • #38
                  Re: CO2 Meters

                  Deze middag waren we te gast in een gemeentehuis en in de zaal (ongeveer 8 x 8 meter) waar wij zaten was er een CO of is het CO2 meter (ik ben geen chemicus). Het gemeentehuis is gevestigd in een oud 'kasteel', dus met héél hoge plafonds en heel ruime kamers. In totaal zaten wij in die zaal met 10 volwassenen en twee kinderen.
                  Na een uurtje gaf de meter reeds met een oranje lichtje aan (er verscheen ook een cijfer van boven de 900... vraag mij niet wat dat betekent) ten teken van waarschuwing, wisten ze ons te vertellen. Nog niet gevaarlijk dus, maar toch opletten.
                  Er werd één raam opengezet en de meter begon onmiddellijk te dalen en bleef maar dalen. Blijkbaar is een beetje verluchting reeds voldoende om de luchtkwaliteit drastisch te verbeteren.
                  Maar nogmaals ik ben geen chemicus of dergelijke, weet niet wat al die cijfers betekenen, maar stelde enkel vast.

                  Ik was het meest verbaasd over het feite dat er met weinig personen, in een heel grote/hoge zaal, reeds direct een waarschuwing was.

                  Comment


                  • #39
                    Re: CO2 Meters

                    Je meet ook verschrikkelijk lage waarden. PPM = parts per million. Dat is echt niet veel. Langs de andere kant sommige gassen hebben niet veel nodig om je het hoekje om te helpen. 1% minder zuurstof on de lucht maakt dat je al minder vlot reageert. 1% = 1 op honderd.

                    Maar waar stond de meter? In de luchtstroom?

                    Comment


                    • #40
                      Re: CO2 Meters

                      Oorspronkelijk geplaatst door pappietje Bekijk bericht
                      Deze middag waren we te gast in een gemeentehuis en in de zaal (ongeveer 8 x 8 meter) waar wij zaten was er een CO of is het CO2 meter (ik ben geen chemicus). Het gemeentehuis is gevestigd in een oud 'kasteel', dus met héél hoge plafonds en heel ruime kamers. In totaal zaten wij in die zaal met 10 volwassenen en twee kinderen.
                      Na een uurtje gaf de meter reeds met een oranje lichtje aan (er verscheen ook een cijfer van boven de 900... vraag mij niet wat dat betekent) ten teken van waarschuwing, wisten ze ons te vertellen. Nog niet gevaarlijk dus, maar toch opletten.
                      Er werd één raam opengezet en de meter begon onmiddellijk te dalen en bleef maar dalen. Blijkbaar is een beetje verluchting reeds voldoende om de luchtkwaliteit drastisch te verbeteren.
                      Maar nogmaals ik ben geen chemicus of dergelijke, weet niet wat al die cijfers betekenen, maar stelde enkel vast.

                      Ik was het meest verbaasd over het feite dat er met weinig personen, in een heel grote/hoge zaal, reeds direct een waarschuwing was.
                      Het was ongetwijfeld CO2. Het cijfer dat je zag staat in ppm (parts per million), in het Nederlands : gram per miljoen gram, de gebruikelijke eenheid. 1 ppm is niet veel, denk aan 1 gram per 1000 l in vloeistofnormen (bij gassen moet er omgerekend worden via de dichtheid).
                      Maar zoals je zegt : verluchten werkt heel snel en effectief. En die 900 ppm.... (ik ken de MAC's (maximale arbeidsconcentratie) niet uit mijn hoofd), ik dacht dat de detector van prof Verstraete in het rood ging bij 1600 ppm.

                      Comment


                      • #41
                        CO2 Meters

                        Oorspronkelijk geplaatst door opapol Bekijk bericht
                        Het cijfer dat je zag staat in ppm (parts per million), in het Nederlands : gram per miljoen gram, de gebruikelijke eenheid.
                        In het Nederlands is dit eigenlijk “Deeltjes per miljoen”.
                        Canon EOS Digital
                        BD0479BE

                        Comment


                        • #42
                          Re: CO2 Meters

                          Oorspronkelijk geplaatst door pappietje Bekijk bericht
                          Na een uurtje gaf de meter reeds met een oranje lichtje aan (er verscheen ook een cijfer van boven de 900... vraag mij niet wat dat betekent) ten teken van waarschuwing, wisten ze ons te vertellen. Nog niet gevaarlijk dus, maar toch opletten.
                          Er werd één raam opengezet en de meter begon onmiddellijk te dalen en bleef maar dalen.
                          Die 900 is inderdaad nog niet gevaarlijk, de aanbeveling die men doet:
                          Canon EOS Digital
                          BD0479BE

                          Comment


                          • #43
                            Re: CO2 Meters

                            Oorspronkelijk geplaatst door VerSeg Bekijk bericht
                            Die 900 is inderdaad nog niet gevaarlijk, de aanbeveling die men doet:
                            Bedankt voor de info .

                            PS Na de bijeenkomst op het gemeentehuis zijn we met z'n achten lekker gaan smullen op restaurant.... en daar was er geen meter.
                            Wel werd CST gevraagd aan iedereen en bediening was met mondmasker.
                            De kok kwam een paar keer uit te keuken om te polsen naar de tevredenheid, en die droeg dan weer geen masker.
                            Op den duur weet een mens niet meer wat mag, niet mag, verplicht is...enz .

                            Comment


                            • #44
                              Re: CO2 Meters

                              Oorspronkelijk geplaatst door pappietje Bekijk bericht
                              Bedankt voor de info .

                              PS Na de bijeenkomst op het gemeentehuis zijn we met z'n achten lekker gaan smullen op restaurant.... en daar was er geen meter.
                              Wel werd CST gevraagd aan iedereen en bediening was met mondmasker.
                              De kok kwam een paar keer uit te keuken om te polsen naar de tevredenheid, en die droeg dan weer geen masker.
                              Op den duur weet een mens niet meer wat mag, niet mag, verplicht is...enz .
                              Om maar iets zeggen : tijdens de metingen onder prof Verstraete was het echt niet ongewoon dat we na 50 min in een lesruimte rond de 1600 ppm zaten......

                              Comment

                              Working...
                              X