Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Hoe een vergelijkende lenstest doen?

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Hoe een vergelijkende lenstest doen?

    Ik heb een aantal lenzen met ongeveer hetzelfde bereik en zou eens willen een vergelijkende test doen. Enige tips hoe ik dit moet doen? Liefst praktische tests, resolutietests zijn wel interessant, maar het zou toch iets meer praktisch moeten zijn.

  • #2
    Re: Hoe een vergelijkende lenstest doen?

    studioomstandigheden en dan spelen.

    belangrijk is om hetzelfde item altijd met dezelfde beeldvulling te fotograferen
    foto als spiegel of als venster?

    Comment


    • #3
      Re: Hoe een vergelijkende lenstest doen?

      Hi,

      Je zegt niet welke lenzen en ook niet wat je wil testen.
      Neem nu even aan dat het de scherpte , CA ...is:

      Mijn standaard voorstel. Je gaat naar linkeroever, neem een statief mee , zet alle lenzen op zelfde aantal mm, pixels op beste kwaliteit.

      2 mogelijkheden, je neemt een foto van de boerentoren. Daar staan de letters "KBC" op. Niets beter dan letters om de scherpte te testen.

      Als het er nog hangt:... links onder de OLV toren, tegen de kade hangt een bord met cijfers voor schippers of zoiets. Probeer dat eens te fotograferen.

      In PS vergelijken bij identieke crop.

      DPaul.
      Last edited by DPaul; 3 juli 2005, 10:26.
      DPaul - A.FIAP
      D810, nikkors and other stuff

      Comment


      • #4
        Re: Hoe een vergelijkende lenstest doen?

        Oorspronkelijk geplaatst door DPaul
        Hi,

        Je zegt niet welke lenzen en ook niet wat je wil testen.
        Neem nu even aan dat het de scherpte , CA ...is:
        ...
        DPaul.
        Wat ik wil testen is inderdaad scherpte en CA enz. Dingen die bij 'gewone' alledaagse fotografie opvallen.

        Welke lenzen ik wil testen, mja, alles dat ik heb en ergens overlapt wil ik wel eens vergelijken. Mischien niet altijd een zinnige vergelijking, maar voor mij wel interessant, gewoon omdat ik de lenzen heb en zelf in mijn aankoopgeschiedenis bepaalde keuzes gemaakt heb.

        Bvb Canon 16-35 L tov 10-22 tov 24-70 L tov sigma 20 1.8 tov Tamron 28-75 tov Canon 70-200 L IS tov 100-400 L IS, als je begrijpt wat ik bedoel. Of zelfs een vergelijking tov de sigma 18-50 en 55-200. Gewoon 't is 't moment en ik ben zelf al eens nieuwsgierig.

        Comment

        Working...
        X