Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Erika (+origineel)

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • [Oordeel] Erika (+origineel)




    Dank voor het kijken




    De geel/gouden kleur op de hals/schouder is een weerspiegeling van de kleur van de muren van de kamer.
    Update : originele versie


    Dit is de originele versie. Ik sla wel een enorm figuur Ik had de foto door Luminar gedraaid om de huidoneffenheden in het gezicht weg te werken en nu valt me voor het eerst op de Luminar ook haar mond heeft gesloten
    Last edited by philitalia; 23 april 2025, 17:53.
    Mvg Philip

  • #2
    Mooi maar ze zou naar je linker of rechter schouder moeten kijken...?
    grt,bouk.
    wie niet spreekt wordt niet gehoord, wie niet schrijft wordt niet gelezen.
    http://s281.photobucket.com/user/tut...0polder?sort=3
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100008593234290

    Comment


    • #3
      Een zichtbaar geblurde achtergrond. Scherpe ogen waar geen leven in zit met wegkijken in het niets, door de gepolijste huid doet het geheel bij mij onscherp aan.

      Comment


      • #4
        De geel/gouden kleur is alleen op gezicht en hals zichtbaar - en niet verder naar onder
        Het witte hemd lijkt ook geen last te hebben van kleurzweem
        Beetje vreemd toch wel
        De highlight (blinkende huid) in het gezicht ter hoogte van het linkeroog (voor ons rechts) vind ik ook wel uitgesproken
        Al bij al wel een verdienstelijke poging - en mooie lichtjes in de ogen
        Peter
        mijn website : klik

        Comment


        • #5
          Dank voor de reacties.
          Ik had misschien wat meer uitleg moeten geven bij het posten.

          Niks blurren van de achtergrond aan te pas gekomen. Absoluut niet. Foto is genomen met een zeer oude Nikkor 105mm 2.5 volledig manueel op de D850. Enkel natuurlijk licht gebruikt. Dit was de opdracht.
          De kleurzweem vind ik heel vreemd en komt - denk ik - door de beperkingen van de oude lens, het licht in de namiddag en de reflectie op de okergele gebouwen in de straat. Ik kan het niet anders verklaren.

          Door wat Binnenuit schreef ben ik eens terug gaan kijken naar wat ik heb aangevangen in de bewerking en ik heb ontdekt dat Luminar de huid wel heel erg glad maakt. Komt inderdaad een beetje kunstmatig over..
          Last edited by philitalia; 23 april 2025, 13:40.
          Mvg Philip

          Comment


          • #6
            Deze draad is de echte meerwaarde van BD, vind ik. Door de blik van andere fotografen gaan we zelf wat nauwlettender meekijken naar onze eigen foto's. Hopelijk halen we dat niveau binnenkort ook op Facebook. Enkel liken is toch maar flauwtjes.
            Over de foto zelf, kan ik niets bijvoegen bij alles wat al verteld is. De foto hield wel mijn aandacht vast.
            Groetjes,
            Xavier
            Canon R6 + 60D en enkele stukken glas (Ook een GSM...)
            Sinds mijn pensioen, medewerker en nu ook bestuurslid.
            Laat de commentaren maar komen.

            Comment


            • #7
              Ik ben hier eerst eens door de commentaren gelopen voor ik iets heb neergepend. Ik vind de foto met de mond gesloten wel mooier als pose en volg de opmerkingen over de kijkrichting. Wat betreft het gladmaken van de huid heb ik totaal geen ervaring mee en ga me hier ook niet over uitlaten. De gele kleurzweem aan de linkerzijde is spijtig en is ook moeilijk te verklaren lijkt me, maar doet de foto zeker geen goed. Een goede poging is het zeker en je kan en zal er zeker veel uitgeleerd hebben. Zowel op fotografisch gebied als op afwerking. Probeer het nog en ik weet zeker dat jij dat kan.

              Groetjes Johan

              Comment

              Working...
              X