Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Ardeense weide

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Ardeense weide

    foto van enkele weken geleden

    400d, canon70-300is
    75mm
    f6.3
    1/640

    is deze nu niet wat groen?
    Last edited by Freewillie; 3 maart 2008, 20:27.
    "Its no use to cry over spilled milk - it's far worse if it's beer!"

  • #2
    Re: Ardeense weide

    Aardige compo. De kleuren kunnen wel wat verzadiging gebruiken en contrast.
    Toch een goeie voor mij
    Het waarneembare is slechts een schijn van de realiteit

    Comment


    • #3
      Re: Ardeense weide

      Mooi! ... Ditzelfde met een wat vollere wolkenlucht zou een pracht kunnen zijn.
      "Just do it !"

      http://jr52.be/index.html

      Comment


      • #4
        Re: Ardeense weide

        helaas was er geen wolkje aan de lucht ;-)
        helaas, want 's nachts was het koud in onze tent door de open hemel.

        wat betreft de kleuren, daar heb ik vaak problemen mee idd.
        "Its no use to cry over spilled milk - it's far worse if it's beer!"

        Comment


        • #5
          Re: Ardeense weide

          Compo is goed, met het stromend beekje dat door de compo dwarrelt, de naar een doorkijkje, waar je toch gaat kijken. De heuvel links die ook naar daar voert, vind ik goed weergegeven en de schaduwen die het voorplan breken.

          Problemen met de kleuren, komen vaak door het niet instellen van de witbalans. Je hebt hier een zonnige zomerdag, dus even die witbalans op zonlicht.
          Een ander dingetje, is de ISO-waarde. Je gebruikt hier ISO 400, terwijl daar bij een zonheldere dag totaal geen reden voor is. ISO 100 geeft meer detail in het plaatje. De sluitertijd, hier 1/640ste, wordt dan 1/160ste, wat ruim voldoende zou moeten zijn, voor de 75mm waarmee het plaatje gemaakt is.

          Geen idee of je bij je toestel de verzadiging kan aanpassen, maar desgevallend zou je dit nog kunnen doen in photoshop. Toch zit er meer detail in de lucht dan dit plaatje laat vermoeden. Even de lichte tonen in de curve naar beneden halen, met behoud van de middentonen, en je krijgt al een veel blauwere lucht.

          't Is een goeie, maar met iets andere instellingen, kan hij m.i. beter.

          Comment


          • #6
            Re: Ardeense weide

            thx voor de tips.
            iso400, inderdaad, niet verlaagd sinds de avond ervoor blijkbaar. Dat moet nog meer een automatisme worden wellicht, dat telkens checken van alle instellingen.
            "Its no use to cry over spilled milk - it's far worse if it's beer!"

            Comment


            • #7
              Re: Ardeense weide

              De tweede versie oogt in alle geval veel "frisser" door de kleur die toegevoegd is. het fletse is uit het plaatje uit, en ik vind hem persoonlijk aangenamer om naar te kijken.

              Als ik een beeld maak, waarvan ik denk, deze wordt een mooie, dan probeer ik me te herinneren hoe het was toen ik het beeld maakte. Uiteindelijk leg je vast wat je ziet. Het is de camera die registreert, maar geen enkele camera kan zo goed registreren dat ze het menselijk oog benadert. Ik weet niet wat je gezien hebt, maar ik zou liever kijken naar het landschap in de tweede.

              PS - Wel voorzichtig zijn met curves of contrast, je zit er gauw "over". Eén dingetje is een zekerheid... hoe beter je je toestel instelt, hoe minder werk je nadien hebt .

              Comment

              Working...
              X