Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Beïnvloeden "Beeldstijlinstellingen" een RAW-foto?

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Beinvloeden "Beeldstijlinstellingen" een RAW-foto?

    Oorspronkelijk geplaatst door dréten Bekijk bericht
    Zo zie ik het ook. Het "aanpassingslijstje" dat bij de bewuste RAW hoort wordt gewoon mee naar je PC overgezet, waar het dan vervolgens wordt geinterpreteerd door het conversieprogramma.
    Maar ik vroeg me gewoon even af, of het mogelijk was om al in het toestel de RAW scherper(of contrastrijker of meer gesatureerd, enzovoort) te maken, om dan vervolgens met de software op PC, nog extra scherpte(of saturatie of contrast enzovoort) te kunnen toevoegen.
    Laat ik het even zo voorstellen:
    Stel: je heb een scherpteschaal van 0 tot 7 in je toestel, en een scherpteschaal van 0 tot 7 in je software op PC.
    Mocht het dus zo zijn dat je in je toestel de RAW's al kunt verscherpen, dan kan je die in principe dubbel zo scherp maken, want je kunt in je toestel de schaal op 7 zetten en op je PC kan je dat ook.

    niet dus

    ik heb namelijk nog altijd wat moeite met de ruis op mijn 7D, en ik probeerde eventueel via deze beeldstijlen om dat op te lossen.
    Hopelijk wordt die ruis aangepakt bij een volgende firmware update, hoewel ik betwijfel of dit softwarematig mogelijk is.
    nee het toestel zelf verscherpt geen RAW'S, de RAW-converter zou in jouw voorbeeld een waarde binnen krijgen om te verscherpen en zou deze dan toe passen ipv de standaard waarde.
    Zou geen verschil maken aan het uiteindelijk resultaat, of je dit nu via toestel of RAW-converter doet, enkel in het laatste geval zie je wat exact nodig is en je kun je precies te werk gaan. Camera-instellingen is goed voor JPEG, voor beter kwaliteit doe je dit tijdens RAW-convertie met de opname voor je ogen.

    Als je problemen hebt met ruis, raad ik je aan Lightroom 3 eens te proberen of CS5, LR3 is momenteel gratis beschikbaar (beta versie). Bij LR staat Luminance ruis onderdrukking default op 0, dus moet je dit aanpassen tot je het gewenste resultaat verkrijgt.
    ook profiel voor 7d niet vergeten in te inladen in LR3.

    In LR kun je maskeren en kun je bvb selectief wijzigingen aanbrengen die enkel invloed hebben op de lucht of het vliegtuig. Zo kun je ruis vermijden (sky-noise) door enkel vliegtuig aan te passen.


    NB: als je overdreven verscherpt of belichting optrekt krijg je meer ruis, en ook als je WB of je kleuren niet correct zijn.

    Comment

    Working...
    X