Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Telelenzen en de zon.. PAS OP!!

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Telelenzen en de zon.. PAS OP!!

    jaja, ik wist dat je moest oppassen (staat ook in alle handleidingen en zo) maar vorige vrijdag had ik er dus zelf van.. was met mijn 100-400, op 400mm een foto aant maken van een gebouw met een mooie dreigende lucht erachter, de zon achter een wolk verscholen, tot die wolk plots verdween en de zon dus recht in mijn lens scheen!!
    het werd heel warm aan mijn oog en ik trok natuurlijk direct weg van de zoeker.. de volgende 10, 15 seconden zag ik alleen nog een paars en rode waas.
    Kheb het hele weekend een vervelende stekende hoofdpijn gehad en dan vandaag maar naar de huisdokter die me doorverwees naar een specialist.
    Dat viel allemaal goed mee uiteindelijk: geen permanente schade aan m'n netvlies maar toch serieus geluk gehad al bij al...

    om een lang verhaal kort te maken: Past op allemaal, hé!

    wel een goeie foto :-)

    grote groeten,
    Bart!

  • #2
    Re: Telelenzen en de zon.. PAS OP!!

    Dat kan inderdaad gebeuren..., ik ben om een gelijkaardige reden ook afgestapt (sinds editie 2009 waar het echt te erg was, helaas kan de organisatie er niets aan doen...) van Sanicole airshow te gaan bezoeken wegens de hele tijd tegenlicht .

    De hele tijd naar een zo'n felle lucht te staan turen, leuk is anders...mijn ogen traanden ook, zeker als je ergens langs de zon eens passeert.

    Ook de reden waarom in de handleiding van mijn teleobjectief staat dat als het in de zon ligt, dat je de lensdop zowel aan de voor- als achterkant er moet opzitten (principe van een vergrootglas + zon = brandend papier ofzo, zeker ?)
    Sony A77V/VG-C77AM/A350/18-70/70-400G SSM/NEX-5/18-55 OSS/ECM-SST1 + Lowepro Pro Trekker 600 AW/CompuTrekker AW/Nova 140 AW/Toploader Pro 75 AW/Street & Field-gear. MacBook Pro 13" (2009)/een erg lang verlanglijstje! Mijn Flickraccount.

    Comment


    • #3
      Re: Telelenzen en de zon.. PAS OP!!

      Nou goed dat je het nog even zegt hier , heb net de 100-400 aangeschaft en denk daar ook helemaal niet aan.
      Zo goed lees ik nou de handleiding
      Mazzel dat alles goed is afgelopen met je, tja en ik denk nu wel 2x na....bedankt.
      gr Gertjan

      Comment


      • #4
        Re: Telelenzen en de zon.. PAS OP!!

        Je hebt idd geluk gehad, al denk ik dat het met elke lens het geval is met mijn 50mm 1.8 kan ik perfect mijn sigaret aansteken.
        [CENTER] Merkvast? Canon, tamron, sigma, takumar, vivitar, pentax,...... nee niet echt[/url]

        Comment

        Working...
        X