Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Onze volgende workshop: Street-Fashion - 8 maart 2025, Herentals
Bij deze lens moet je de IS zien als extra voordeel (waar je dan ook dubbel en dik voor betaalt). Het ontbreken er van is zeker geen nadeel!
Tja,
Of het ontbreken ervan geen nadeel is, dat moet natuurlijk ieder voor zich uitmaken. Ik vind dat het mocht vermeld worden dat aangehaalde lens zonder IS is, om TS te behoeden voor een eventuele miskoop.
In de meeste reviews lees je trouwens wel dat je misschien toch beter wat kan doorsparen, want de IS is het waard!!
Het is trouwens niet alleen de IS die het prijsverschil maakt. De lens zonder IS heeft ook geen weather sealing. Geen probleem als je alleen maar binnenshuis of bij mooi weer buiten fotografeert. Maar als natuurfotografie je ding is?!
En als je niet echt die F 2.8 nodig hebt, dan kan je misschien beter opteren voor de 70-200 F4 IS. (Ongeveer dezelfde prijsklasse, maar dan IS)
De 70-200 F4 L is een toplens alleen vind ik ze niet lichtgevoelig genoeg (wat uitermate belangrijk is zeker bij het telebereik in tegenstelling tot de lichtgevoeligheid voor een breedhoek), ik heb ze al lang maar als ik nu de keuze had zou ik toch naar een F2.8 model met IS gaan. Het nadeel is natuurlijk dat dit belachelijk veel geld kost
Canon EOS 7D
Canon EF-S 10-22mm USM - Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM - Canon EF 70-200mm f/4L USM
Canon Speedlite 580EXII
De lenzen die ik al heb zijn: een 50mm vaste brandpunt lens van Canon 1.4
en 17 - 55 mm zoom lens van Canon 2.8
Iedereen alvast bedankt voor de antwoorden.
Je hebt alvast 2 mooie lenzen in je bezit. (wees er zuinig mee)
Tweedhands zou ik je zeker de volgende eens bekijken.
70-200 f4 (400 €)
70-200 f2.8 (700€)
24-105 f4 IS (750€)
28-135 f3.5-5.6 IS (250€)
Succes met de opleiding An.
CANON 1DX - CANON 5D MKIII - CANON eos R - EF 35 1.4L - EF 50 1.4 - EF 85 1.2L - EF 135 2.0L - EF 24 - 70 2.8L - EF 70-200 2.8 IS II - EF 16-35 4.0L - 600EX RT - 430EX RT
Bij deze lens moet je de IS zien als extra voordeel (waar je dan ook dubbel en dik voor betaalt). Het ontbreken er van is zeker geen nadeel!
Bij mij was dat dus wel een nadeel, het verschil is enorm !
Maar zoals hierboven reeds aangehaald door SeAlbe moet ieder dit voor zichzelf uitmaken, natuurlijk wel een kostelijk leerschool als je nadien toch de IS zou nodig hebben en je hebt er eentje gekocht zonder.
Comment