Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Rolleiflex

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Rolleiflex

    Ik heb nog eens de oude Rolleiflex van m'n opa boven gehaald. Gewoon uit curiositeit zou ik daar eens foto's mee willen nemen. Ik zit echter nog met enkele probleempjes.
    Hoe zit dat met die belichting. Links zie je zo'n wijzertje die verandert naarmate er meer of minder licht is. Daar boven staat een rood wijzertje die je kan verdraaien. Ik denk dat je het rode pijltje net op dezelfde plaats als het lichtmetertje moet plaatsen. Dan zie je een getalletje verschijnen (tussen 10 en 17) en eronder in een rood kadertje ook (tussen 4 en 11).
    Ik denk dat het rood voor de flits is en het gewoon bovenaan voor zonder flits te werken. Vooraan heb je 2 draaiknoppen voor diafragma en sluitersnelheid. Op de knop van de sluitersnelheid staan cijfers van 3 tot 18. Het pijltje erboven verandert naarmate je sluiter en diafragma aanpast. Volgens mij moet dat cijfertje overeenkomen met het cijfertje dat je bekomt bij dat lichtmetertje en dat je dan correct bellicht? Bij dat lichtmetertje staan trouwens langs de voorste zijde 3 groene streepjes, waarvoor dienen die?
    Dan heb ik ook gemerkt dat bovenaan links er een klein schuivertje is, wanneer je die verschuift heeft dat een grote impact op dat lichtmetertje. Wanneer dat schuivertje naar onder is geschoven (rood bolletje zichtbaar) is de lichtmeter hoofdzakelijk naar mij toe gericht, bij andere positie van het schuivertje meer naar de richting van de lens toe gericht...

    http://www.butkus.org/chinon/rolleif...iflex_2.8e.htm Dit vond ik online, maar daarmee ben ik niet veel wijzer geworden.

    Wie kan mij hierbij helpen??
    Last edited by Faan; 10 juni 2005, 14:53.
    Equine & Dance photography by Stefaan Ellebaut website | Facebook
    Focaldesign

  • #2
    Re: Rolleiflex

    welk type is het ?

    Misschien vind je wel wat uitleg on the net?

    de groeten
    [Nikon D5100 & Nikon D70]
    [Yves en Liesbeths blog Resort]

    Comment


    • #3
      Re: Rolleiflex



      dit is het model...
      Equine & Dance photography by Stefaan Ellebaut website | Facebook
      Focaldesign

      Comment


      • #4
        Re: Rolleiflex

        Toch iets gevonden op die pagina (link in 1e post).

        Setting Sensitivity Range: in bright light move control (corner of nameplate) to upper stop so that red dot is covered -- use forward light value window (1). In weak light, move control downward, uncovering red dot--use red light value window (2).
        Measuring far Light Value: turn adjusting ring (3) until red and black indicators are exactly covered-- read the indicated full or half-value in the appropriate light value window. If the indicators do not reach covering change the range with the sensitivity centra
        De rest blijft voorlopig nog een raadsel.
        Equine & Dance photography by Stefaan Ellebaut website | Facebook
        Focaldesign

        Comment

        Working...
        X