Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Nikon D750 vs Nikon D810

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Nikon D750 vs Nikon D810

    Oorspronkelijk geplaatst door Dpix Bekijk bericht
    Aan uw tekst te lezen kan je beter eerst reageren en dan pas alcohol drinken
    Sommige dingen zijn alleen leesbaar na voldoende alcohol he

    Ik heb me al afgevraagd of die crop modus geen vergiftigd geschenk is.
    Zoals je zegt, vullen de focuspunten een aanzienlijk groter percentage van het crop frame. Waarschijnlijk laat dat Nikon toe om de 51pt-AF van de D7x00 in een full frame toestel te stoppen, maar het zou beter zijn als ze daar een andere module in stoppen met punten die een groter stuk van de full frame beeldsensor dekken. Maar... dan zou het wel eens kunnen dat er focuspunten buiten de randen van het crop frame vallen. Als je dan gaat kijken naar de layout van de focuspunten van de nieuwste Sony A7 en hoeveel van het full frame vlak gedekt is... dat kan een stuk handiger zijn afhankelijk van wat je fotografeert.
    Pieter
    --
    Fuji X-T1, Nikon D7200, Sony RX100-III -- (Flickr | PBase)

    Comment


    • #47
      Re: Nikon D750 vs Nikon D810

      Oorspronkelijk geplaatst door Pieter G. Bekijk bericht
      Maar... dan zou het wel eens kunnen dat er focuspunten buiten de randen van het crop frame vallen.
      Dat is toch geen probleem dat had je al bij de D2hs, waarbij de 2 buitenste punten buiten de HS crop vielen.

      En voor degenen, die zo fijn aan de rand kunnen focussen in de DX mode, dat lukt in de FX mode ook, als je later wil croppen, door gewoon dezelfde sernsor te kiezen en weten wat je weggaat snijden. Zelfs kun je de kruissensoren gebruiken aan de zijkant van een zelfgekozen DXcrop.
      Nikons, Nikkors, Sigma's en Tamrons..15 tot 400mm en nu ook een Pen + Zuiko's en Lumix...

      Comment


      • #48
        Re: Nikon D750 vs Nikon D810

        Oorspronkelijk geplaatst door hjanssen Bekijk bericht
        Dat is toch geen probleem dat had je al bij de D2hs, waarbij de 2 buitenste punten buiten de HS crop vielen.
        Klopt. Ze hebben dat al eens gedaan.
        Maar mijn redenering ging vooral in omgekeerde richting: graag een grotere dekking van het full frame beeldvlak, ten koste van een aantal AF-punten in crop modus.
        Pieter
        --
        Fuji X-T1, Nikon D7200, Sony RX100-III -- (Flickr | PBase)

        Comment

        Working...
        X