Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Eerstvolgende Shooting Day: SD Dendermonde op 10 mei 2025.
Heb net eens de Nikon 3100D en 90D vergeleken en ik vind praktisch geen verschillen.
Als leek weet ik natuurlijk niet hoe ze fotograferen maar vraag me toch af wat hier dan (buiten de prijs) het grote verschil is.
En waarom ik de 90D zou aanschaffen (die iedereen mij aanraad) en niet de 3100D die iets voordeliger is qua prijs.
Zou beter stoppen met rondkijken want maakt de keuze alleen maar moeilijker
Bij Nikon staat de D vooraan, dus het gaat om een D3100 en een D90.
Ben zelf geen Nikon specialist terzake, maar ik meen te weten dat de D3100 eerder een instapmodel is en de D90 een 'semipro'. D'er zullen volgens mij heel wat verschillen zijn, al lijkt het misschien voor een beginner niet zo.
Selecteer dan de twee Nikons (D3100 en D90) en vergelijk.
De D3100 is twee jaar jonger en heeft meer Mp. Maar persoonlijk zou ik het wel weten wat te kiezen... De D90 is een van de beste in z'n klasse en wordt alleen nu 'bedreigd' door de D7000.
Een Nikon toestel voelt degelijker aan als een Sony (en in mijn ogen ook degelijker dan n Canon, en een Canon ligt me slechter in de hand, heb voor de 550D en de 60D gekeken)
Heb ook gekeken naar de A33/A55 , prachtige toestellen, maar ook qua vasthouden voor mij "net niet"
De toestellen die nu aan te raden zijn en vergelijkbaar met elkaar zijn voor mij toch de D90/A55/550D
D90 zit dichter bij een Sony a700 en Canon 50d (semi-pro) dan bij a55/a550-580, dacht ik.
Logisch dus dat een D90 degelijker aanvoelt. Mijn a700 is ook heel anders dan om het even welke a5xx of a3xx.
Een directe tegenhanger voor D90/D7000 is bij Sony een tweedehands a700, in afwachting van een a77 die heel waarschijnlijk in september volgt.
Als ik nu bij Nikon de beste verhouding prijs/kwaliteit zou zoeken in het dat hogere gamma, dan zou ik ook een D90 kiezen.
Hoeft het niet semi-pro, dan zou kan je eventueel ook een a580 of a55 + CZ16-80 + 50/1.8 (of 35/1.8) overwegen. De recentste body (- krijgt ondertussen heel goede commentaar -), met twee kwalitatief uitstekende lenzen waarmee je nog steeds van de prestaties tevreden zal zijn wanneer je een aantal jaar ervaring meer hebt.
Dit is de slotzin in de a55-review van dpreview.com: "the excellent all-round performance of the A55's key systems, its fluid ergonomics and largely hassle-free handling that really make it stand out, and we have no hesitation in giving it a gold award."
Ik (denk) de Nikon D90 aan te schaffen maar misschien verander ik nog van gedacht in de winkel
Ben blij dat je je keuze vast gelegd hebt, want naar de winkel gaan en daar misschien nog veranderen is zoals gaan winkelen als je honger hebt.. Loopt meestal verkeerd af
Succes met je aankoop
Mvg
Nick
"Street photography is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." - Thomas Leuthard 500px
Waarom geen Pentax overwogen?
Heb zelf net een Pentax k-x aangeschaft. Heb de indruk dat deze prijs kwaliteit zeker van hetzelfde niveau is als vergelijkbare toestellen van Canon - Nikon - Sony.
De objectieven zijn wel wat duurder.
Heb ervoor geopteerd om aan te schaffen in Terneuzen - NL.
Grtz,
gefeliciteerd met de aankoop van de D90!
Welke lens heb je bij de D90 besteld?
verschil tss D90 en D3100 zit er ook in dat de D90 groter is om vast te pakken, het tweede instelwiel, 2de display, meer knoppen om sneller een instelling te veranderen, ...
t is gewoon een prachttoestel.
Ik ben er in elk geval erg tevreden van!!!
Je hebt zoveel verschillende merken en ik veronderstel dat er geen "slechte" meer bestaan.
Hangt ervan af wat je zoekt en wat je ervoor wil betalen.
Ik heb nu de Nikon D90 met 18-105 lens voor 749€ gekocht op cameranu.nl en vond dit een zeer goede koop!
Wat het toestel mij te bieden heeft moet ik nog afwachten. Hoop dat ik hem deze week heb.
Ja het was een moeilijke keus! Heb veel reviews gelezen, vergeleken.
En Canon was mijn favoriet! Maar dan vond ik de Nikon D90 (door dat het een ouder model is) wel een goede prijs/kwaliteit verhouding voor een beginneling als ik
Last edited by LesC; 11 januari 2011, 16:38.
Reden: Quote verbeterd
Comment