Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Nikon D90 of Canon 450

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Nikon D90 of Canon 450

    Goeie dag allemaal,

    Ik heb een pas gekochte Sony a200 ingewisseld tegen een Nikon D90 - 18 - 105 mm, mits 750 euro opleg. Ik ben een beginneling die al meer dan 35 jaar droomde om me te specialiseren in macro's. Die Sony is mij door mijn man opgedrongen omdat die in T.A. het best geprijsd stond doch ik zelf wou een Nikon. Ik hoop dat ik een goeie keus heb gemaakt want ik twijfel nu,had ik mischien toch beter die Canon 450 gekocht? Die Nikon D90 moest besteld worden.

    Graag jullie mening aub.
    Alvast bedankt.

    Vriendelijke zonnige groeten van Sérafina.

    P.S. Ik heb hier op het forum een posting willen plaatsen waarin ik mezelf voorstel maar dat is niet gelukt, daarom heb ik deze in een mail naar de forumadministrator verzonden.

  • #2
    Re: Nikon D90 of Canon 450

    Hoi Sèrafina

    Ik heb nu de Nikon D90 en heb de canon 450D gehad...als ik van u was zou ik gaan voor de Nikon D90+18-105 kitlens....ik zal je zeggen waarom.

    De canon 450D heb ik ook gehad een aantal maanden en ik was daar zeer tevreden van..is echt wel een goed toestel zeker voor een beginner...maar is dan ook een echte instap-camera vind ik...voelt niet echt aan of je met een DSLR aan het fotograferen bent en ik vind hem nogal plastic-achtig tegenover een duurder toestel van gelijk welk merk...plus op hoge iso-waarden(als ge die tenminste gebruikt)vond ik hem ietske tegenvallen...ik trek heel veel in kerken waar ge u flits niet mag gebruiken en dan had hij iets tekort...Voor de rest een zeer goed toestel al had ik af en toe wel eens een error of bleef hij af en toe vasthangen waar ge dan je batterij eruit en weer in moest doen enz...om hem terug aan de praat te krijgen...enfin dat kan je natuurlijk met elk toestel tegenkomen...dan ben ik overgestapt naar de Nikon D90.

    De Nikon D90 is echt een dijk van een toestel...licht direct goed in de hand(of ge nu grote of kleinere handen hebt). Plus de mogelijkheden met dit toestel zijn oneindig.
    De menu's zijn zeer overzichtelijk...en je kan bijna in iedere vooringesteld programma knappe foto's maken.
    Zelfs op stand Automatisch(al raad ik die stand af)zijn de foto's nog zeer goed.

    Plus het Lcd-scherm met 920.000 pixels is een juweeltje..er zijn veel mensen die zeggen dat ze nooit kijken naar hun lcd-scherm maar ik denk dat da de minste zijn...je kan nu heel goed nachecken of je foto's goed scherp is...zeer handig!!!
    Plus in hogere iso-waarden tot 1000 iso zeer goede kwaliteitsfoto's zeker in kerken daar trek ik meestal op iso 1000 en de foto's zijn haarscherp

    Er zijn ook veel mogelijkheden tot nabewerking van de foto op de camera zelf...je kan zelf in RAW foto's nemen en ze omzetten in Jpeg in de camera zelf...al doe ik liever de nabewerking in dien nodig op de pc.

    Als ik was zou ik de Nikon zeker nemen met de kitlens die zeer goed is...als je dan later nog wat extra zoom wil dan kun je eventueel de 70-300mm erbij nemen...ikzelf heb de 18-200mm nikkor en ben daar ook tevreden over(ga ze niet te hard in de lucht prijzen of ik krijg weer respons van sommige leden)

    Ik heb ook de 50mm 1.8f (prachtig prime lensje voor mooie portretten en niet duur)
    En de Tamron 17-50mm 2.8f en deze raad ik je zeker aan om te kopen met de tijd...is echt waar een zeer goede lichtsterke lens voor zijn prijs...deze staat er dan ook meestal op bij mij...zeer scherpe foto's en zeer mooi van kleur en contrast...en ook niet duur voor hetgeen je in de plaats krijgt..

    Om af te sluiten het is gelijk wat jezelf kiest het zijn alletwee goede toestellen alleen heeft de D90 meer kwaliteiten en het ziet er ook meer uit als een DSLR..normaal kun je deze niet met elkaar vergelijken...De D90 is een hogere stap.

    Succes en ik hoop dat je er iets aan hebt...

    Groeten

    Dirk
    D7200 + Sigma 17-50mm 2.8f OS +Nikon 70-200mm 2.8f VRII + Nikon 35mm 1.8F Prime + Nikon flits SB600.
    Compact Canon ixus 870 + Canon G7X Mark II + Sony RX100MIII en Panasonic FZ1000.

    Comment


    • #3
      Re: Nikon D90 of Canon 450

      alfa 200 koste 400 euro
      450 d koste 600 euro
      de d90 kost 1100 euro

      voor 1500 euro heb je nog betere ..


      anderszijds blijft de 450 met een gewone kitlens lichter, goedkoper, kleiner en handiger
      maar ik kerken en studio's speelt dat geen rol

      de kwaliteit van de binnenzijde van de camera's kan niet beoordeeld worden
      spiegel, scharniertjes, printplaatjes, contacten, ....

      als normale consument hopen we dat de binnenzijde een afspiegeling is van de buitenkant

      Comment


      • #4
        Re: Nikon D90 of Canon 450

        Oorspronkelijk geplaatst door Sérafina Bekijk bericht
        Ik heb een pas gekochte Sony a200 ingewisseld .....
        Zeer verstandig

        Ook ik heb een verkeerde aankoopkeuze gemaakt (Sony αλφα300K + toebehoren o.a. Sigma 28-70mm F2.8 DG EX en Minolta 100-300mm F4.5-5.6 APO D)

        Hoe ben je m.b.t. het inruil proces te werk gegaan?

        Ben je hiervoor meerdere zaken afgelopen of heb je je beperkt tot de lokale fotoboer om de hoek?

        Note: Sony's After Sales en Customer Support zijn een ramp, zelfs de officiële Sony Repair Centers krijgen van Sony België 'momenteel' geen feedback

        Comment


        • #5
          Re: Nikon D90 of Canon 450

          Oorspronkelijk geplaatst door hido Bekijk bericht
          alfa 200 koste 400 euro
          450 d koste 600 euro
          de d90 kost 1100 euro
          Ik heb de D90 van Fotokonijnenberg in Nederland, in aanbieding met geheugenkaart, tas en SD kaart voor 707€ gekocht. In de Fnac in Belgie moet je zoiets niet gaan halen .
          Nikon D90 - Tamron 17-50mm 2.8 - Tokina 11-16mm 2.8

          Comment


          • #6
            Re: Nikon D90 of Canon 450

            En de Tamron 17-50mm 2.8f en deze raad ik je zeker aan om te kopen met de tijd...is echt waar een zeer goede lichtsterke lens voor zijn prijs...deze staat er dan ook meestal op bij mij...zeer scherpe foto's en zeer mooi van kleur en contrast...en ook niet duur voor hetgeen je in de plaats krijgt..
            Klopt als een bus wat Templar zegt.

            Zeker ook eens kijken naar de nieuwe Sigma 18-50mm f2.8 EX DC Macro HSM. Ik heb deze vorig weekend aangeschaft en de eerste indrukken zijn zeker positief. Als ik wat tijd kan vinden zal ik wat foto's posten.

            De 18-105VR is eveneens een fantastische kitlens trouwens.

            Comment


            • #7
              Re: Nikon D90 of Canon 450

              vandaag zag ik alfa200 + 18/70 lens voor 333 euro in mediamarkt .... binnenkort gratis ?

              Comment


              • #8
                Re: Nikon D90 of Canon 450

                Goeie dag allemaal,

                Heel veel dank voor jullie snelle en voor mij positieve en zeer bruikbare reacties. Ik ben dus bij mijn eerste besluit gebleven en tegen eind volgende week zal ik mijn eerste Nikon D90 18-105mm hebben.

                Nu moet ik terug sparen om later een macro lens te kopen. Maar nu zou ik graag een boek over de DSLR kopen, en dat is hier een probleem want ik woon sinds twee jaar in Trois-Ponts en niks over fotografie te vinden in het Nederlands, in het Frans zie ik nog niet zitten. Ik zou ook heel graag in een fotoclub gaan, iemand die iets weet voor mij want ik heb niets gevonden. Ik ga nog uitzoeken of ik daarvoor lessen kan volgen.

                Ik heb die Sony a200 ook in een huishoud-elektro winkel gekocht (ik weet in de hele omgeving geen gespecialiseerde winkel). Ik heb die maar een vijftal dagen in bezit gehad en ben er heel voorzichtig mee omgegaan als ware deze van fijn kristal, ben er gewoon mee terug gegaan en eerlijk gezegd dat ik spijt had van mijn aankoop en dat ik liever de Nikon D90 had gehad. De verkoper heeft het toestel en de inhoud in de doos gekontroleerd en klaar, immers alles was piekfijn in orde. Een telefoontje naar weet ik waar en mijne Nikon is besteld. Dat was immers geen probleem omdat het zoveel meer kostte.

                Nu zou ik nog een voorzet lens willen kopen maar weet dus niet waar.

                Ik heb nog wat oude boeken (35 jaar) over fotograferen staan maar ik weet niet of die ook opgaan voor digitale fotografie, ik denk dat ik nieuw zal moeten kopen, of liever van iemand overkopen? Alvast veel dank.

                Ik wens jullie allemaal nog een heel fijn en zonnig fotografeer weekend toe.

                Groetjes van Sérafina

                Comment


                • #9
                  Re: Nikon D90 of Canon 450

                  Alvast gefeliciteerd met je keuze van toestel .

                  Online en gratis kan je al even hier vinden:

                  Zie rechterkant voor de 8 delen. Ik vind het in elk geval heel nuttige info.

                  Waarom je boek over de D90 niet bestellen via een fotowinkel als konijnenberg die het verzenden?

                  Of anders ook op www.proxis.be


                  Ben je de Engelse taal goed machtig dan zijn er nog veel meer mogelijkheden.
                  Als je genoegen neemt de een e-book kijk dan even op


                  en anders is er op Amazon UK een boel aan boeken over fotografie te vinden

                  PS: ik mag volgende week mijn macrolens gaan ophalen (bij Art&Craft) en kijk echt uit om mijn eerste macroshots te maken. Gekozen voor de Sigma 180mm macro trouwens.
                  Last edited by Sultana; 4 juli 2009, 03:26.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nikon D90 of Canon 450

                    op iso 1000 is geen enkele foto haarscherp of misschien wel als je een D3 hebt...... anders : NO WAY



                    Glenn
                    Mijn site...
                    vandaelefotografie.be
                    * BD0916BE *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nikon D90 of Canon 450

                      Oorspronkelijk geplaatst door Mordred Bekijk bericht
                      op iso 1000 is geen enkele foto haarscherp of misschien wel als je een D3 hebt...... anders : NO WAY



                      Glenn
                      dat was ook mijn idee.. Ik heb een D90 en iso1000 is niet haarscherp, tenzij je de lat heel laag legt voor jezelf.

                      Ik zou ook voro de D90 gaan, omdat ik een heb (klinkt goed eh ) en ik ben er heel content over. Veel mogelijkheden en gewoon heel goed toestel. Een D3 is't zeker niet, maar hij overklast met heel veel gemak een D60 (waarvan ik kom)

                      Met sony heb ik geen persoonlijke ervaring, enkel van de kritieken die ik er al over gelezen heb, en je zult het je waarschijnlijk niet beklagen
                      2xZ6, 1xD7500, glas, licht

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nikon D90 of Canon 450

                        Ik denk een goeie keuze.


                        Heb mijn D90 ong. 1 jaar en ben heel tevreden.
                        Ik heb voor de 18-200mm kit gekozen omdat ik liever mijn lens op de camera laat zitten.
                        Een groothoeklens wil ik er later nog wel eens bij kopen.
                        gilliom
                        Sony T300
                        Nikon D90 18-200mm

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nikon D90 of Canon 450

                          Oorspronkelijk geplaatst door Mordred Bekijk bericht
                          op iso 1000 is geen enkele foto haarscherp of misschien wel als je een D3 hebt...... anders : NO WAY



                          Glenn
                          @Glenn oké ik was een beetje overmoedig"haarscherp" is miscjien wel wat overdreven ik heb mijn foto's eens nagekeken en de meeste zijn in kerken getrokken met iso 800 enkele met iso 1000 zie voorbeeld.




                          Deze is met iso 1000 getrokken...niet echt haarscherp maar ik wil maar aangeven dat een D90 toch tot heel wat in staat is...en bij hogere iso-waarden vind ik hem beter dan de 450D die ik heb gehad








                          Deze zijn met iso-waarde 800 getrokken
                          Let niet op de compositie want de foto's zijn allemaal in het geniep getrokken want in venëtie mag je in geen enkele kerk foto's nemen

                          @Sèrafina Proficiat met je aankoop. Je zal het je zeker niet beklagen....de D90 is een super goed toestel

                          Greetz Templar

                          Grtz Templar
                          D7200 + Sigma 17-50mm 2.8f OS +Nikon 70-200mm 2.8f VRII + Nikon 35mm 1.8F Prime + Nikon flits SB600.
                          Compact Canon ixus 870 + Canon G7X Mark II + Sony RX100MIII en Panasonic FZ1000.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nikon D90 of Canon 450

                            Uit deze foto's blijkt inderdaad dat de D90 het inderdaad niet zo slecht doet op hogere ISO's, en zeker niet als je kijkt in welk segment de D90 zich bevindt.

                            Knappe foto's Templar

                            Comment

                            Working...
                            X