Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Nikon D80 of Canon 400D (Sony alpha 100?)

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Nikon D80 of Canon 400D (Sony alpha 100?)

    Hallo,

    Een vraag. Ga de stap zetten naar een digitale reflex. Heb al het één en het ander bekeken en nu is de vraag de Nikon D80 of de Canon 400D.
    Zou de camera willen gebruiken voor sport (watersporten) en modelfotografie.
    Op dit moment gaat mijn voorkeur uit naar de Nikon, maar sja ben maar een beginner dus nog zo onwetend ... Waar moet ik nog op letten, wat zijn de echte verschillen tussen de twee toestellen?

    Dank voor de nuttige opmerkingen en bedenkingen.

    Mono

    Na het lezen van de eerste zes opmerkingen, nog even de volgende bedenkingen:

    - Welke lenzen: Bij voorkeur zou ik graag een iets of wat breedhoek willen hebben (met het oog op sociale fotografie en modelfotografie) en dan ook een telelens (voor de watersporten). Bij de Nikon wordt er een standaardlens 18-135 geleverd. Niet slecht denk ik. En dan nog een telelens er bij.

    - Heb ondertussen verschillende reviews gelezen en verschillende winkels afgeschuimd. Zie door de bomen het bos niet meer. Heb ook gedacht aan de Sony Alpha 100 (waar toch voornamelijk de beeldstabilisator een troef is), Pentax (model weet ik niet meer), ... Het is niet meer te achterhalen wat het beste is door gewoon te lezen en winkels af te schuimen. Vooral commentaren van gebruikers van de diverse camera's kunnen een goede inbreng betekenen.

    - Wat de prijzen betreft, liggen deze van de diverse modellen vaak dicht bij elkaar. Of anders gezegd, als je een gans pakket - body, lenzen, nodige kaartjes, etc ... - wil kopen, kom je bijna steeds aan dezelfde prijs ...

    Nog maals dank voor de reacties.
    Last edited by Monolitos; 19 september 2006, 09:02. Reden: (bijkomende opmerkingen)

  • #2
    Re: Nikon D80 of Canon 400D

    toch voor de nikon

    heb ze beide in m'n handen gehad vandaag, nikon is zwaarder en voelt steviger, de canon voelt plastiekerig aan en vrij fragiel.

    nikon heeft top lcd, altijd handig

    voor de rest alletwee topkwaliteit kwa foto's
    Canon EOS 30D + Canon EF 70-200L F4 IS USM + Canon EFS 17-85 F4-5,6 IS USM + Canon Speedlite 580EX + LowePro Mini Trekker AW

    Comment


    • #3
      Re: Nikon D80 of Canon 400D

      Doe een search op dit forum op 'd80' en je zal al snel wat info meer vinden.
      Het is allemaal niet zo simpel, veel te veel te vergelijken en 'at the end of the ride' moet je toch zelf kiezen


      -M-
      Mijn site...
      vandaelefotografie.be
      * BD0916BE *

      Comment


      • #4
        Re: Nikon D80 of Canon 400D

        heb ze beide in m'n handen gehad vandaag, nikon is zwaarder en voelt steviger, de canon voelt plastiekerig aan en vrij fragiel.

        nikon heeft top lcd, altijd handig

        voor de rest alletwee topkwaliteit kwa foto's
        Hey hoo....de canon plastiekerig!! hij is nog altijd redelijk stevig gemaakt hoor, maar het is niet zo geschikt voor grote mannenhanden, als je die hebt.
        Maar zeker kwaliteit

        Enne, dat LCD scherm van de nieuwe 400D is nu ook TOP! stond zelfs in de aankondiging bij release onlangs.
        Dus het is gewoon een kwestie van gevoel, maar er is inderdaad al een andere topic van begonnen, dus kijk eens rustig rond.

        Greetz
        Nikon D300 | Nikon D5000 | Tamron 28-75 | 50mm 1.8 | Lensbaby | WEBSITE | Flickr

        Comment


        • #5
          Re: Nikon D80 of Canon 400D

          Dit is een keuze die je zelf moet maken

          Enkele puntjes waar je moet op letten:

          1. Welke lens wil je erbij kopen. DIt zou je een bepaalde richting kunnen uitsturen

          2. Welke camera ligt je het best in de hand?

          3. Kan je overweg met de ergonomie van beide toestellen. Volgens mij mist de 400D een dubbel instelwiel en heeft hij ook een te kleine zoeker, maar dat is subjectief, andere mensen zal dat waarschijnlijk veel minder storen

          4. CMOS vs CCD. Canon heeft de CMOS technologie goed onder controle en slaagt erin camera's te produceren die weinig ruis opleveren op hoge ISO waarden. Volgens anderen is de kleurweergave en het beeld van Canon te bewerkt en te plastiekerig, alhoewel dit laatste waarschijnlijk grotendeels subjectief is en ook alleen meespeelt voor echte specialisten.

          5. Dustbuster bij Canon is mi interessant als het echt goed werkt

          Verder kan je ook nog een aantal andere camera's overwegen, bijvoorbeeld die pas aangekondigde K10D van Pentax die in deze prijscategorie toch wel enkele extra troeven heeft...

          Ga eens naar een winkel, test ze eens uit, en koop de camera waaraan je je hart verliest. Let niet teveel op de praatjes van de verkoper, volg je hart...

          Er zijn geen slechte DSLR, en het verschil tussen de verschillende instapmodellen is klein en grotendeels subjectief

          sugar
          "I tried to shoot rulers, but my printer has some serious backfocus "

          http://supermasj.zenfolio.com

          Comment


          • #6
            Re: Nikon D80 of Canon 400D

            Hello,

            blijkbaar is er heel wat te doen tegenwoordig over het kiezen tussen de 400D en de D80, maar wat volgens mij veel mensen over het hoofd zien hier is het prijsverschil, de 400D kost 699 Euro, de D80 949 Euro, die camera's zijn volgens mij niet echt vergelijkbaar.

            Ik zou een D80 eerder met de 30D gaan vergelijken, die kost 1099 Euro, maar is dan wel weer een stap hoger dan de D80 ... dit is een typische strategie van Canon denk ik, zij zetten hun modellen zo goed als nooit lijnrecht tegenover een toestel van een ander merk, er zit altijd wel een verschil op.

            Ikzelf heb nu een 350D, en ga een 400D body bijkopen als 1e body (350D wordt dan 2e body met 70-200 f4 IS lens), en ik moet toegeven dat deze modellen zonder grip redelijk klein zijn voor mijn 'pollekes', maar met grip, een 17-55 IS en een SpeedLight erop beginnen ze toch al zwaar te wegen na een hele dag rondlopen op een event ... de 30D is misschien beter, de D80 misschien ook, maar denk eraan als je zo'n 10 tot 12 uur met zo'n body rond je nek rondloopt ... hem altijd opbergen in je schouder- of rugzak is geen oplossing vindt ik, ik heb een camera gekocht om te gebruiken, niet om hem opgeborgen in mijn rugzak te houden.

            Ieder zijn ding, maar ik kies terug voor de 'kleine' 400D en niet voor een 30D of zijn opvolger, geef dan liever die 500 Euro verschil aan de IS versie van de 70-200 f4 lens.
            Mark
            Fotografie - Tutorials - Schaalmodellen
            Ik doe het met Canon gLas van 24 tot 400mm op FF en enkele lichtpuntjes ...

            Comment


            • #7
              Re: Nikon D80 of Canon 400D

              Vermits je ook zegt voor sport neem dan maar de canon. De AF treacking van de 30D is beter dan van de D200 en vermits deze af nu respectievelijk in 400D en D80 zit is de kans groot dat dit ook het geval is. Maar nog belangrijker is het verschil in buffer in RAW. Als je uiteindelijk beslist om in RAW te gaan werken lijkt de 10 frames buffer van de 400D mij veel interessanter dan de 6 frames buffer van de D80.

              Zoals je ziet zijn er geen verschrikkelijk grote verschillen tussen deze body's en een verkeerde keuze is er eigenlijk niet. Het is nogal subjectief.

              Dat zwaarder zijn van de D80 komt in hoofdzaak door hun oude mount die verplicht AF motoren in de body in te bouwen. De canon heeft dit niet nodig en is dus lichter. Maar zwaarder geeft vaak een impressie van steviger. In elk geval ik heb nog nooit gehoord van nikon of canon body die breken of zoiets. En de geschatte levenduur is bij beide 100000 frames dacht ik. Er is dus eigenlijk geen verschil.

              Over beeldkwaliteit valt er nog niet veel zinnigs te zeggen want daar is het nog veel te vroeg voor.

              Comment


              • #8
                Re: Nikon D80 of Canon 400D (Sony alpha 100?)

                voor sommigen is canon 10 x beter dan nikon,veel betere camera's op alle gebied,betere lenzen,betere service,véél meer waar voor geld....maar dat de af van 30 d beter zou zijn????"vroeger" heb ik wel zelf vastgesteld dat af van 20d het in duister niet haalde bij d70,en ook nu heb ik even op dpreview gekeken. canon 30d• AF working range: -0.5 - 18 EV (at 20°C, ISO 100)
                nikon d200• AF working range: -1 to +19 EV (ISO 100, normal temperature
                maar zal wel foutje zijn denk ik ;-)
                en die af motor in nikon body's... ze zouden die ook kunnen skippen,zodat iedereen zijn oude lenzen mag weggooien,zoals bij... juist ja

                Comment


                • #9
                  Re: Nikon D80 of Canon 400D (Sony alpha 100?)

                  Oorspronkelijk geplaatst door yoep Bekijk bericht
                  voor sommigen is canon 10 x beter dan nikon,veel betere camera's op alle gebied,betere lenzen,betere service,véél meer waar voor geld....maar dat de af van 30 d beter zou zijn????"vroeger" heb ik wel zelf vastgesteld dat af van 20d het in duister niet haalde bij d70,en ook nu heb ik even op dpreview gekeken. canon 30d• AF working range: -0.5 - 18 EV (at 20°C, ISO 100)
                  nikon d200• AF working range: -1 to +19 EV (ISO 100, normal temperature
                  maar zal wel foutje zijn denk ik ;-)
                  en die af motor in nikon body's... ze zouden die ook kunnen skippen,zodat iedereen zijn oude lenzen mag weggooien,zoals bij... juist ja
                  Het gaat niet over betere af algemeen het gaat over tracking van de AF. En dat doen de canons beter. Is het verschil de moeite waard tussen de AF's. Waarschijnlijk niet maar voor sport is tracking belangrijk. Voor low light heeft de AF van de nikons een voordeel. doordat hij 0.5 ev negatiever kan gaan. En ook daar is het verschil de moeite niet waard. En zoals ik zei dat is voor mij niet het belangrijkste verschil hier.

                  En tja Canon heeft die beslissing durven nemen 20 jaar geleden. Andere durfden dat niet en zijn sindsdien nog steeds aan het proberen bij te benen. Met het excuus dat ze hun oude lenzen nog kunnen gebruiken. Natuurlijk wel grappig dat die oude lenzen van hen ook op een Canon passen moest je dat nu echt willen gebruiken. Oh ja en met een functionerende metering wat je van je D70 bijv al niet kan zeggen. Het is maar hoe je het bekijkt he....

                  Comment

                  Working...
                  X