Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

monopod of tripod

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • monopod of tripod

    Ik ben van plan om een statief aan te schaffen die ik vooral voor macro (bloemen/insecten enz) zal gaan gebruiken. Nu zit ik eigenlijk te twijfelen tussen een tripod en een monopod. Een monopod heb ik geen ervaring mee, maar lijkt me erg handig om bijv insecten te kunnen volgen. Is er iemand die met behulp van argumenten/ervaringen een deel van mijn twijfel weg kan nemen? Het is overigens voor een Canon 400D met een Canon EF 100mm F/2.8 USM Macro
    http://www.flickr.com/photos/rouwkema/

    http://rouwkema.smugmug.com/

  • #2
    Re: monopod of tripod

    Met een monopod kan je de camerabewegingen wat tegenhouden, met een tripod zet je de camera volledig stabiel weg, zodat er helemaal geen bewegingsonscherpte meer is.

    Een monopod zal een beetje werken als beeldstabilisatie, je kan er nog steeds geen lange sluitertijden mee halen zonder dat er bewegingsonscherpte in de foto zit.

    Het hangt dus af van de gebruikte sluitertijd of je genoeg hebt aan een monopod of niet.

    Als je een driepoot-statief koopt voor macrofotografie, dan moet je er eentje kiezen dat je heel laag bij de grond kan gebruiken, bij sommige statieven is de minimum-hoogte veel te hoog.

    Ik gebruik zelf geen statief om beestjes te fotograferen, maar anderen werken dan weer bijna nooit zonder statief...
    http://barthuysmans.smugmug.com/
    BD0338BE

    Comment


    • #3
      Re: monopod of tripod

      Een monopod is goedkoop en licht. En er staat statief op.
      De winkel hit van dit moment.

      maar een monopod is natuurlijk geen statief dat geschikt is voor macro.

      Een monopod is in mijn ogen heel goed geschikt om mee te nemen naar de dierentuin bijvoorbeeld. Je werkt dan vaak met een iets langer objectief, dat is moeilijk stil te houden. De bladeren aan de bomen houden wat licht weg.
      Een en ander wordt gelukkig gecompenseerd omdat de dieren aan fotografen gewend zijn en keurig stil zitten.

      Bij macro (1:1) zijn andere dingen van belang:
      de scherptediepte (zelf vind ik volle opening heel mooi)
      de compositie.

      Deze zaken zijn met een monopod niet te realiseren. Een beweging van 1 millimeter verstoord de compositie.

      Op zoek dus naar een statief.

      op m'n site 2 verhalen die voor jouw van belang kunnen zijn.
      Een over macro met Nikon.
      Een over wat van belang is bij aanschaf van een statief.

      Succes
      Er zijn geen antwoorden, alleen keuzes: http://www.hansbraakhuis.nl/

      Comment


      • #4
        Re: monopod of tripod

        Bedankt voor de tips. Ik zal de stukken eens doornemen
        http://www.flickr.com/photos/rouwkema/

        http://rouwkema.smugmug.com/

        Comment

        Working...
        X