Ziezo, dit is dan mijn HDR versie. Benieuwd naar jullie reacties
![]()
update : hieronder manuele blend uitgevoerd volgens de techniek van 'Rupselkopke' waarvoor mijn welgemeende dank
Laatst gewijzigd door lin.vdb; 21 oktober 2011 om 08:19
"If you're going through hell, keep going" (Winston Churchill)
In dit geval kies ik resoluut voor de hdr...![]()
Gedaan met de stilte, het mysterie, de wereld ontwaakt. Met een klein gilletje gooit hij
zijn kleuren er uit. Tijd om mijn dagdromen op te bergen. Mooi maar met de andere had
ik een diepere band.![]()
Duidelijk beter inderdaad. Mooie omzetting, goed de natuurlijkheid behouden.![]()
Nikon D7000+ Tokina 11-16mm f2.8 + Nikkor 16-85mm f 3.5-5.6g + Nikkor 35mm 1.8 + Tamron 70-300mm f4-5.6 Di VC USD + Tokina 100mm f2.8
Canon Powershot S100 + onderwaterbehuizing.
waarom zet je hem niet hier onder..
Bali sunset
grt,bouk.
wie niet spreekt wordt niet gehoord, wie niet schrijft wordt niet gelezen.
Onze albums: http://s281.photobucket.com/user/tut...0polder?sort=3
Zoals te verwachten was:![]()
Iedereen heeft recht op mijn eigen mening ... ;-)
Nikon D7000 - Nikon 17-55mm f/2.8 - Nikon 70-300 VR - Nikon 35mm f/1.8 - Nikon 50mm f/1.8 - Sigma 10-20mm f/4-5.6 - Sony NEX 5 met 18-55 en 18-200
Het ideale beeld zit imho ergens tussen de twee versies(je vorige post en deze) in. Bij je vorige opname is de rechterkant (rots en gebouw)wat te donker.
Bij deze laatste heeft de hdr software gekozen om de voorgrond van meer licht te voorzien dan de eigelijke lichtbron(lucht en zon) die er boven zat kon geven. Dat is waarom ik geautomatiseerde hdr zal vermijden.![]()
Canon 5DmkII,1DmarkIIn, Canon 5D ,Canon 7D, Canon 30D(IR580nm), Canon 20D(IR680nm). Gitzo 1548, Lenskes van 10-500mm
http://www.flickr.com/photos/5982139...48229987/show/
Technisch en met de originelen bestanden kan dat niet zo moeilijk zijn. Hier een blend van de twee verschillendefoto's(qua inhoud en belichting) die Lin.vdb zelf op het forum reeds liet zien. De bovenste is de normale belichting die Lin eerder uploade...de middelste is dmv blending welke ik probeerde...de onderste is de hdr van Lin. Je ziet wel nog een fijne blekere lijn rondom de voorwerpen in de foto....maar deze zaten in Lin haar kleine jpegs. Om deze te vermijden moet je van de originele grote bestanden kunnen vertrekken. Al wat ik gedaan heb is de beide foto's passend maken en vervolgens een helderheidsmasker erop gebruikt. 5 minuutjes werk.
Canon 5DmkII,1DmarkIIn, Canon 5D ,Canon 7D, Canon 30D(IR580nm), Canon 20D(IR680nm). Gitzo 1548, Lenskes van 10-500mm
http://www.flickr.com/photos/5982139...48229987/show/
Een mooi voorbeeld hoe het ook kan Peter.![]()
WOWje bent hier dan ook een kei in hé zeg. Ik ben zo bedreven niet hoor....dit is zelfs mijn eerste HDR met verschillende foto's (voorheen altijd vertrokken vanuit één RAW). Ik heb het manueel geprobeerd hoor maar geraakte in de knoei met die gebouwtjes, bomen en mensen op de rots. Hoe pak je die gedetailleerde dingen bij het blenden aan eigenlijk. Kan ik daar ergens de uitleg over vinden ? Lijkt mij makkelijker met rechte horizons.
Alvast bedankt voor de moeite![]()
"If you're going through hell, keep going" (Winston Churchill)
Ik zal voor u een heel simpele techniek neerpennen en doorsturen via pm. De hele bewerking neemt slechts een paar minuutjes in beslag zonder dat je zelf moet zitten gommen , kleuren of via selecties werken. Het werkt voor 90% van alle gevallen erg goed.....mits er niet teveel verplaatsing is tussen de opnames.
Al wat je als fotograaf met doen is ervoor zorgen dat je liefst vanop statief werkt en een drietal belichtingen(via exposure bracketing) snel achter elkaar maakt.Ik beloof wel niet dat je vandaag de pm nog krijgt.....maar hij komt zeker![]()
Canon 5DmkII,1DmarkIIn, Canon 5D ,Canon 7D, Canon 30D(IR580nm), Canon 20D(IR680nm). Gitzo 1548, Lenskes van 10-500mm
http://www.flickr.com/photos/5982139...48229987/show/
Ik ben eens helemaal herbegonnen volgens de techniek van Peter (Rupselkopke).
Voor deze manuele blend heb ik slechts 3 foto's gebruikt. De vorige versie was een automatische blend in Photoshop met alle 5 foto's genomen in bracket.
Hoe bevalt de update als gulden middenweg ?
"If you're going through hell, keep going" (Winston Churchill)
Er is over de ganse foto niet zo erg veel verschil te merken .....enkel bij de struiken onder het gebouw op de rots welke volgens mij in de hdr versie wat te fris en bleek weergegeven zijn.
De lucht bij de manuele blend lijkt wel minder contrastrijk en minder doortekend dan de hdr versie...maar dat is persoonlijke smaak.Het tekenfilm effect is minder zichtbaar bij de manuele blend.![]()
Canon 5DmkII,1DmarkIIn, Canon 5D ,Canon 7D, Canon 30D(IR580nm), Canon 20D(IR680nm). Gitzo 1548, Lenskes van 10-500mm
http://www.flickr.com/photos/5982139...48229987/show/
vind het mooi gedaan,knap![]()
eos 600 d
lens 18-135 canon 10-22canon
Voorkeur voor de blend. Oogt veel natuurlijker.
beginner met zo'n kleine pruts van canon, wat glas en een flits
Mooi beeld vol sfeer.
ik ga voor je eerste.
groetjes
moniq
BD1321BE
A picture paints a thousand words
Bedankt voor de tips iedereen. Het voordeel van een paar versies maken is dat ik iedere keer nog bijleer. Nadeel is dat het daarna moeilijk kiezen is, en voor mij niet alleen merk ik.
grtjs
Linda
"If you're going through hell, keep going" (Winston Churchill)
Wel mooi gedaan hoor!!! Heb het ook eens geprobeerd, ook aan zee....maar dan heb ik problemen van onscherpte thv de overgang zee-horizon....ben er dan maar mee gestopt
Een mooi geheel van zacht licht....de silhouetten van de mensen....het water...mooi!
Gr Pascale
Eerlijkheid duurt het langst!!
de tutorial staat inmiddels hier online
grtjs
Linda
"If you're going through hell, keep going" (Winston Churchill)