Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Imac '24 - nachtmerrie

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • Imac '24 - nachtmerrie

    Sinds oktober ben ik overgestapt van pc naar mac, een imac '24.
    Wegens andere prioriteiten heb ik de eerste 2 weken maar heel weinig gewerkt op de nieuwe machine, alleen wat mail lezen enz...

    Na een kleine 2 weken eindelijk de tijd gevonden om alles te installeren enz..
    Om te kunnen calibreren heb ik meteen de brightness van het scherm op de laagste stand gezet.
    Wat me meteen opviel is dat de linkerkant van het scherm minstens 1 stop lichter is dan de rechterkant van het scherm. Ook de kleurtemperatuur is veel meer naar de koude kant links dan in het midden.
    (een effen grijze background geeft een eerder blauwgrijze indruk links op het scherm, midden op het scherm toont het dan weer meer naar de warme, gele kant..)

    Deze verschillen in helderheid en kleurtemp zijn natuurlijk niet op te vangen door calibratie en leken met ook niet echt "normaal" voor deze Imac...
    Echt goedkoop zijn ze niet dus mag je toch een zekere kwaliteitsnorm verwachten denk ik...

    Naar de dealer gebeld (easyware, leuven (vaart)) waar ze me doorstuurden naar de apple support (binnen de 2 weken gebeld naar dealder!). Na 30 minuten wachtmuziek heb ik het opgegeven. Dag nadien nog 's gebeld.. weer 30' zonder resultaat. Dag3 (2 weken zijn inmiddels voorbij) eindelijk iemand van support aan de lijn gekregen, mooi alle testen gedaan; concluse: dealer bellen en mac binnenbrengen voor vervanging!.

    Zo gezegd, zo gedaan; Ik bel easyware en leg het probleem nogmaals uit. Dezelfde dag nog breng is de imac binnen. Van omruilen was geen sprake meer.. Uw 2 weken omruilgarantie zijn verlopen meneer, we kunnen niks voor u doen! Na lang discussieren zat er niks anders op dan de mac achter de laten en te hopen op een goede reparatie. 2 weken nadien (zaterdag) bel om te vragen of de reparatie klaar is; Easyware vind het blijkbaar normaal dat je op zaterdag geen telefoon opneemt dus ga ik maar ter plaatse.
    De Imac was nog niet hersteld; termijn, onbekend..
    Na 1 uur (zonder overdrijven) discussieren een (philips, 19') scherm mee naar huis gekregen om op de laptop te kunnen werken.. Het werk moet namelijk verder gaan..

    Vandaag: (na bijna 3 weken, langer dan ik hem thuisgehad heb)

    Telefoon: Uw Imac is klaar meneer..
    Imac gaan afhalen deze middag, in de winkel bekeken: geen verbetering.
    Op mijn vraag of ze het scherm bekeken hebben antwoord men mij doodleuk; Neen meneer, we vervangen alleen maar, niet meer niet minder.
    Als ik hen erop attent maak dat op de apple forums talrijke mensen hetzelfde probleem ondervinden (http://discussions.apple.com/thread....3045&tstart=15) krijg ik als antwoord: (letterlijk)
    "Wat ze op forums zeggen kan mij niet schelen meneer."

    Ik heb mijn imac dan maar meegenomen zodat ik op z'n minst mijn email kan gebruiken...

    Als er iemand weet wat ik nog mee kan doen hoor ik het graag, mijn eerste apple ervaringen vallen HARD tegen...

    Bedankt!

    Stijn Simons
    Last edited by ssimons; 22 november 2007, 17:57. Reden: url niet correct
    My Portfolio (like!)
    Canon 5D MKII - 17-35 2.8 - 24-70 2.8L - 70-200 2.8L, ...

  • #2
    Re: Imac '24 - nachtmerrie

    Ik werk al >20j met Apple mac sinds de tijd van de SE. In al die jaren enkele malen echte hardware problemen gehad die altijd vlot werden hersteld via de deealer en/of Apple zelf.
    Ondertussen is de support van Apple wel geevolueerd; mogelijks gebeurt die nu in Nederland (?).
    De houding van je dealer is, braaf gesteld, niet klant-gericht.
    In jouw geval zou ik een aangetekende brief naar hem richten met kopij aan Apple Belgie, waarin je beide partijen aanklaagt van niet nakomen van de garantie-bepalingen..

    Comment


    • #3
      Re: Imac '24 - nachtmerrie

      Ik ben ook klant bij Easyware en verwonder me een beetje over hun reacties. Dat heb ik er zelf nog nooit meegemaakt, ondanks ik toch al enkele keren met een probleempje gezeten heb.

      Het probleem dat je aanhaalt is in ieder geval niet normaal.
      Voeten hoeven de grond niet te raken voor wie in gedachten stapt.

      Comment


      • #4
        Re: Imac '24 - nachtmerrie

        Godverdomme!

        Net nu ik overtuigd was van de 24" iMac.

        Nu twijfel ik weer.

        Vraagje Stijn; heb je de shades-truuk al geprobeerd?

        (brightness op max -> shades freeware draaien).

        Die "solution" wordt ook onderaan in die thread die je hier meegaf aangehaald. En op dpreview mac forum ook al gelezen.

        Comment


        • #5
          Re: Imac '24 - nachtmerrie

          Nog niet geprobeerd nee...
          Zal het eens proberen, als 'k terug wat moed heb
          (ergens verwacht ik natuurlijk wel dat alles werkt zonder truukjes...)

          Gr,

          Stijn
          (die nu z'n expo foto's op de laptop & oud scherm aan't bewerken is )
          My Portfolio (like!)
          Canon 5D MKII - 17-35 2.8 - 24-70 2.8L - 70-200 2.8L, ...

          Comment


          • #6
            Re: Imac '24 - nachtmerrie

            frisse dealer me dunkt. Ik zou toch een aangetekende brief naar Apple benelux sturen, en daar nog eens de volledige uitleg doen...... Ik hoop niet dat ze iedereen zo behandelen, die geen applecare genomen heeft
            To make your dreams come true, wake up

            Comment


            • #7
              Re: Imac '24 - nachtmerrie

              Stijn,

              Zoals ik eerder al zij is easyware een klote dealer .
              Gelukkig had ik dit al door , net voor ik de aankoop deed van men imac 24.
              Ik was daar info gaan vragen en dacht toen ook meteen over te gaan tot de aankoop . Man man ,wat ik daar te horen kreeg na mijn vraag over de kleur toepassingen en eventuele extra schermen voor fotobewerking houd ge gewoon niet voor mogelijk . er nog bij vertellen dat ik toen ook 1,5 uur heb zitten wachten vooraleer hun zogenaamde fotospecialist er was . Hij moest nog eten is naar het potteke enz.... heel klantvriendelijk als ge om 11 uur een winkel binnenstapt .Dan vroeg ik ook nog achter een macbook , want die zou ik ook kopen ,hetzelfde verhaal niks van zinnige uitleg zelf niet over het geheugen dat er inzit of kon .
              Voor mij dus een echte **** winkel.
              Ik ben toen uit frustratie het afgebold en naar S&S gereden in Wommelgem.
              Wat een verschil , deftige uitleg ,de mensen nemen hun tijd , ik heb daar persoonlijk zeker drie uur uitleg en demonstraties gekregen , en ze weten over wat ze praten echt deskundig . Nadien is die deskundigheid nog maar is gebleken bij een probleem , dit was terwijl ik wachte binnen de kortste tijd opgelost .
              Dus mijn vraag in dit geval ook , is uw imac wel bij easyware buiten geweest

              Comment


              • #8
                Re: Imac '24 - nachtmerrie

                Hey Rudi,

                Buitengeweest is 'm daar in ieder geval niet
                Ze doen hun herstellingen daar ter plaatse. Maar of het scherm daadwerkelijk vervangen is daar stel ik mij ook vragen bij...
                Alleszins, ik ga beginnen met mijn verhaal nog eens bij de support uit de doeken te doen en dan zien we wel weer verder.

                Ik laat het hier in ieder geval niet bij....
                My Portfolio (like!)
                Canon 5D MKII - 17-35 2.8 - 24-70 2.8L - 70-200 2.8L, ...

                Comment


                • #9
                  Re: Imac '24 - nachtmerrie

                  Het voegt misschien niet veel toe, maar ik heb een dell 2007wfp en die heeft exact hetzelfde probleem! Ik heb al een een topic gemaakt met andere problemen, maar deze heb ik er niet in vermeld:
                  Er zit een kleurverschil op de monitor. Wanneer ik een witte achtergrond neem lijkt die aan de linkerkant van de monitor wit te zijn, maar aan de rechterkant is die eerder roze. Dit is echt heel irritant en ik krijg dan ook normaal gezien een nieuw scherm van Dell. Hopelijk is het opgelost want ik begrijp je frustratie volledig. Voor fotobewerking is dit een nachtmerrie!

                  Hier heb je drie foto's. Ze zijn niet van de kwaliteit dat we hier gewoon zijn, maar ik wil het effect aantonen:


                  Volledige scherm


                  Volledig scherm en contrast verhoogt


                  Rechteronderhoek


                  Je bent dus niet alleen met problemen.



                  Grtzzz,
                  Jochen
                  Last edited by jochen87; 24 november 2007, 09:34.
                  Nikon D50

                  Comment


                  • #10
                    Re: Imac '24 - nachtmerrie

                    Je zit dus niet met hetzelfde probleem, want jij krijgt wel een nieuw scherm

                    Comment


                    • #11
                      Re: Imac '24 - nachtmerrie

                      Ik meen me van de bespreking in de Duitstalige C't te herinneren dat de 24 inch iMac in vergelijking met het 20 inch model een veel ongelijkmatigere schermuitlichting heeft. Het is dus goed mogelijk dat je geen enkel 24 inch toestel gaat vinden dat aan je eisen voldoet! Mocht je de kans hebben, bekijk of test dan eens die iMac in andere winkels.
                      Prepressure.com - mijn Engelstalig webstekje over 'printing museums', 'libraries' & nog zo veel meer

                      Comment


                      • #12
                        Re: Imac '24 - nachtmerrie

                        De 'Peter' uit deze thread heeft alleszins al genoeg schermen bekeken :-) Er is inderdaad iets mis met de monitor van de 24 inch iMac.
                        Last edited by Laurens; 25 november 2007, 18:34.
                        Prepressure.com - mijn Engelstalig webstekje over 'printing museums', 'libraries' & nog zo veel meer

                        Comment


                        • #13
                          Re: Imac '24 - nachtmerrie

                          Lijkt me een heel normaal probleem bij LCD schermen. Tenzij je echt een speciaal scherm erbij haalt ga je dat altijd zien. Kost evenveel als een pc.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Imac '24 - nachtmerrie

                            net terug van easyware...
                            De vrouw die me de i-mac verkocht heeft was vandaag de gelukkig om mij verder te helpen...

                            EINDELIJK iemand die het probleem erkent!
                            niemand in de winkel zag vorige keer het probleem, nu wordt het plots wel gezien

                            Deze middag gaat de eigenaar van de shop het geval eens bekijken en mij laten weten wat de mogelijkheden zijn..

                            Ik ben benieuwd..
                            Last edited by ssimons; 27 november 2007, 12:59. Reden: foutje :)
                            My Portfolio (like!)
                            Canon 5D MKII - 17-35 2.8 - 24-70 2.8L - 70-200 2.8L, ...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Imac '24 - nachtmerrie

                              Ik zal mijn plannen om een I-Mac 24" te kopen nog eventjes laten rusten, denk ik. Wachten tot Apple met een oplossing voor de dag komt.
                              Minder glas dan vroeger, maar beter.

                              Comment

                              Working...
                              X