Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Eerstvolgende Shooting Day: SD Dendermonde op 10 mei 2025.
Het chimeric en bias , chimeric gevonden hersenschimmerig al klopt dit niet echt met de rest van de zin ma swat. Het is gewoon sinds dit jaar hebben we ook engelse boeken om te doorploegen en daar snap ik niet altijd alles van.
Ik dacht dat chimeric etymologisch afstamt van chimaera http://nl.wikipedia.org/wiki/Chimaera_%28mythologie%29 en dan is het eerder een mengvorm dan afzonderlijke verschijningsvormen (iets met bijvoorbeeld genetische data van twee soorten).
Bias werd bij ons wel eens vertaald door "ruis" (in termen van statistische data). Maar meestal werd ook in 't Nederlands de term bias gebruikt (net zoals er voor 'fuzzy sets' geen echt goeie vertaling ter beschikking staat).
Voeten hoeven de grond niet te raken voor wie in gedachten stapt.
Die dingen kunnen sterk variëren afhankelijk van de context, ook binnen het domein wetenschap. In de medische wetenschappen slaat chimeer vaak op een combinatie van 2 soorten. Zo bestaan er chimere antilichamen die een stuk humaan antilichaam en een stuk muizenantilichaam bevatten (de ethymologie die vicberger aanhaalt verklaart dit).
Bias is een moeilijk te vertalen woord. Resultaten kunnen "biassed" zijn wanneer de experimentator meer oog heeft voor positieve resultaten en de negatieve links laat liggen (of omgekeerd). Je kunt ook zeggen dat iemands mening "biassed" is, bijv. wanneer een nikon gebruiker zegt dat nikon hét beste merk is, is dit vaak zo omdat deze persoon intrinsiek een voorkeur heeft en niet echt objectief kan oordelen.
Comment