Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Ken je onze belgiumdigital.comFacebook groep al? Dé plaats voor foto's, feedback en aankondigingen!
Blijkbaar zijn "we" (ik bedoel de maatschappij in het algemeen) steeds meer voeling aan het verliezen met het "mijn en dijn" in dit soort zaken. Denk maar eens even aan de illegaal gekopieerde CD's of gedownloade muziek. Sommige muzikanten krijgen soms CD-R's te signeren. En fans komen dan mijlenhoog uit de lucht gevallen als ze te horen krijgen dat ze eigenlijk diefstal aan het plegen zijn... Normbesef is dan zelfs compleet verdwenen.
En dat maakt deze zaak juist zo intriest. De overheid zou juist moeten sensibiliseren en minstens het goede voorbeeld geven.
Een dikke onvoldoende in dit geval dus voor de Vlaamse Overheid !
@nnf : "fotograaf" is de facto geen beschermd beroep meer. Want ik "fotografeer" niet, maar hou me bezig met "digital imaging". Probleem opgelost. Als particulier kan je je ook perfect legaal laten vergoeden voor een "eenmalige artistieke prestatie", dus ook op dat punt geen enkel probleem. Die hele beroepsbescherming is overigens zo achterhaald als de pest.
Canon 1D Mark II; flitsers en het nodige gLasservies...
Is het geen idee een standaard contract / voorbeeldcontract op de site van BD te plaatsen die je als referentie kan gebruiken bij vraag of foto gebruikt mag worden en eentje om te gebruiken als je inbreuken vaststelt.
Valt op dat er best vaak de vraag tot gebruik wordt gesteld en dat regelmatig (steeds meer lijkt het wel) inbreuken worden vastgesteld.
Weet niet of het te realiseren is maar die zullen er vast en zeker zijn.
Comment