Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Op 22 februari 2025 bezoekt Belgiumdigital enkele iconische locaties in Gent. Meer informatie HIER!
Wil jij ook de werking van Belgiumdigital ondersteunen? Verleng of start dan je vzw-lidmaatschap en geniet van voordelen bij activiteiten en kortingen bij onze partners.
Ze hebben een soort klepje aan hun achterlijfje (dat zie je trouwens op de foto's) waarmee ze zich zo'n 15 cm ver kunnen wegkatapulteren. Een enorme afstand gezien de grootte van de beestjes. En als ze op hun rug belanden hebben ze twee, als het ware opblaasbare, extra pootjes waarmee ze zich kunnen rechtduwen.
...deze springer zijn kleuren zijn wel ongewoon he, misschien heb je wel een nieuwe mutatie ondekt
Deze soort is een van de meest voorkomende in onze streken. Kleurtjes inbegrepen.
Ik heb ondertussen opgezocht met hoevelen ze zijn. Wereldwijd bestaan er zo'n 6.000 soorten.
En per kubieke meter aarde (strooisellaag) zijn ze met z'n 100.000 samen. Ook in uw tuin
Ze leven vooral van rottend blad.
Dat is inderdaad een springstaart. Als je er meer over wilt lezen, in Belgie hebben jullie Frans Janssens, één van de grootste kenners of het gebied van de springstaarten. Zie: http://www.collembola.org/
Canon 1DsM2, 1Dm3, 17-40mm f4L, 300mm IS f2.8L, 85mm f1.2L, 70-200mm f2.8L IS USM, EF 100mm f2.8 Macro, MP-E65, Ring Lite MR-14EX, www.tonsbeek.com
Comment