Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Op 22 februari 2025 bezoekt Belgiumdigital enkele iconische locaties in Gent. Meer informatie HIER!
Wil jij ook de werking van Belgiumdigital ondersteunen? Verleng of start dan je vzw-lidmaatschap en geniet van voordelen bij activiteiten en kortingen bij onze partners.
Mooi Johan...shoot je die werkelijk in het donker of bij val avond ?
Al enkele jaren zit hier in het park een bosuil.
Hij komt regelmatig hier thuis achter in de bomen zitten.
Sinds het begin van de zomer zelfs dikwijls.
Maar telkens als het te donker is.
Natuurlijk wou ik het daar niet bij laten. Zaterdag was het dan zover.
Het was 21h30 en donker !
Met 850mm en flits. (met betterbeamer voor op de lens).
Toch nog een 30m (dus een crop!) tot de vogel.
Niet gemakkelijk als je de vogel bijna niet ziet in je zoeker. De contouren zie je nog net.
Ook nog geprobeerd van niet te flitsen als hij naar mij (en de flits) keek.
Ook maar twee beeldjes gemaakt. Dus zeker niet verstoord.
Dat zal niet zijn, hij zag niks meer.-)
Iedereen doet natuurlijk wat hij wil( wil je zeker niet aanvallen!!!) maar ik zou het zeker niet doen met een nachtdier(vogel) die voornamelijk opt zicht jaagt. Neem nu zelf in het duister(donker) gaan uw pupillen verder open en dan ineens die grote hoeveelheid licht op je netvlies..... Betterbaemer gebruik ik vooral om met hard licht de harde slag schaduwen wat te verzachten of overdag in het bos het onderwerp ietsje op te lichten....
Last edited by darkshooter1; 26 augustus 2015, 17:51.
Mooi vastgelegd. Hier achter mijn huis zit sinds kort ook een paartje bosuilen maar ik heb zelfs de moeite nog niet gedaan om ze proberen vast te leggen. Leek me onbegonnen werk aangezien ze enkel te voorschijn komen als het pikdonker is.
Iedereen doet natuurlijk wat hij wil( wil je zeker niet aanvallen!!!) maar ik zou het zeker niet doen met een nachtdier(vogel) die voornamelijk opt zicht jaagt. Neem nu zelf in het duister(donker) gaan uw pupillen verder open en dan ineens die grote hoeveelheid licht op je netvlies
Daar moet ik je ongelijk in geven. De meeste uilen reageren niet anders als ze met licht te maken krijgen in de nacht. Neem nu de kerkuilen hier die boven op de kerktoren in het spotlicht gaan zitten. De bliksems van de recente dagen, het autoverkeer enz.
Ze gaan heus wel vliegen hoor, als het ze stoort. Er zouden er nogal wat uit de bomen vallen met al dat licht in de nacht. Vorig jaar had ik nog baltsende houtsnippen. Echte nachtbrakers, in het licht van de koplampen bleven ze gewoon hun ding doen. Een typische lage landen mentaliteit. Op vele internationale forums spreekt me volledig anders over dit onderwerp. Ieder zijn gedacht natuurlijk
Comment