De foto's werden genomen in Botswana (Okavangodelta + Tuli-block).
Voor wie niet wist dat sommige leeuwen ook op olifanten jagen, raad ik aan eens te kijken naar de volgende documentaire op national geographic: "ultimate ennmies van Derek en Beverly Joubert". En als ik me niet vergis, kan je ook de interactie tussen leeuw en olifant zien in de schitterende documentaire van de BBC: planet earth.
In Savuti (noordelijk Botswana) leefde tot twee jaar terug een troep van +/- 35 leeuwen die zich specialiseerde in het jagen op deze grijze kolossen.
En als ik me niet vergis, kan je ook de interactie tussen leeuw en olifant zien in de schitterende documentaire van de BBC: planet earth.
klopt, heb 'm hier liggen. Is best wel imposant, ze jagen idd in vrij grote groepen 's nachts omdat ze dan het meeste succes hebben. Ze gaan dikwijls voor de kleintjes maar dit zag er al wel een grote uit!
Betreft de foto's: alle 3 heel sterk hoor
(ga dit jaar naar tanzania, maar de okavango staat ook op m'n droomlijstje )
De ideale lichtomstandigheden gecombineerd met interessante waarnemingen van roofdieren kom je soms wel tegen maar het is toch eerder de uitzondering dan de regel. Weet dat je leeuwen vooral ziet rusten/slapen en wilde honden volgen bij de jacht is geen sinecure gezien het terrein waar ze jagen.
De scene met het luipaard zal me altijd bijblijven. Het luipaardvrouwtje (net geen twee jaar oud) slaagde erin de impala te doden. Haar broer (even oud) liet ze niet toe ook te eten van de prooi en ze diende 7 pogingen te ondernemen alvorens ze erin slaagde het kadaver naar veiligere (lees hoog in een boom) oorden te verplaatsen. Pas wanneer zij haar dorst ging lessen, kon hij ook zijn deel van de koek opeisen. De volgende dag zagen we de twee luipaarden in gezelschap van de moeder op dezelfde plaats. Dit was een unieke sighting gezien luipaarden solitaire dieren zijn.
Comment