Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Op 22 februari 2025 bezoekt Belgiumdigital enkele iconische locaties in Gent. Meer informatie HIER! Deze stadswandeling is inmiddels VOLGEBOEKT!
Wil jij ook de werking van Belgiumdigital ondersteunen? Verleng of start dan je vzw-lidmaatschap en geniet van voordelen bij activiteiten en kortingen bij onze partners.
Oorspronkelijk geplaatst door harryballectorBekijk bericht
...doch heb ik het hetzelfde "probleem" met hdr's, hoog dynamisch bereik geen probleem maar het typische hdr "effect " o wee
Het typische HDR-effect is GEEN HDR-effect, maar tone-mapping. Deze twee termen worden hier altijd door elkaar gebruikt. Bij een goeie HDR valt HDR niet op. Bij tone-mapping, de rage van het moment, waar ik persoonlijk al even op uitgekeken ben, maakt men de foto, laat me het noemen "schilderachtiger". Deze rage is zo erg, dat ik gemerkt heb dat er mensen zijn die er niet meer in slagen een normaal belichte foto te maken, omdat ze zo gewoon zijn van HDR's te maken. Soms is een HDR totaal overbodig, en persoonlijk gebruik ik het enkel in moeilijke lichtsituaties en tegenlichtsituaties, als het effect daar vereist is. Silhouetten kunnen ook mooi zijn.
Op de scherpte na, vind ik dit best een geslaagde opname.
Comment