Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Onze volgende workshop: Street-Fashion - 8 maart 2025, Herentals
Foto 1 is scherp maar veel ruis en veel te krap gekaderd. Dus stukje minder vergoten hier. Geef hem in de kijk richting wat meer ruimte.
Foto 2 is gewoon niet scherp en vol ruis. Ook kadering niet prettig.
Het uitvergroten is duidelijk te zien, en het verscherpen ook.
Verdienstelijk, maar naast de tips over de compositie hiervoor, wil ik je nog meegeven, dat een vogel fotograferen op 1/60ste bijzonder weinig kans op succes heeft om een scherpe foto op te leveren. Die beestjes zitten zelden stil.
Gen schrik hebben om de ISO's te verhogen met de D90. Als dit nodig is om aan de sluitertijd te komen, i.p.v. omdat het te donker is, ga je heel weinig ruis in je foto zien. ISO 800 doet het nog heel, heel goed... dan haal je hier 1/250ste.
Comment