Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Onze volgende workshop: Street-Fashion - 8 maart 2025, Herentals
Nu we het toch over het rechtzetten hebben.
1) de fotograaf stond niet centraal in op de brug met als gevolg dat indien je de voegen horizontaal brengt je het beeld ernstig vertekend ook al hou je de vertikalen mooi vertikaal.
2) De recht brugstijl die je helemaal ziet kent haar symmetrisch punt links waar je slechts nog de schaduw van ziet.
De foto en vooral de bouw van deze brug smeekt om een symmetrie die er helaas niet is, tenzij je echt een breuk wil maken met het symmetriegevoel, maar dan moet dat duidelijk zijn in je beeld.
Maar dat is een eigen gevoel.
Wat ik wel spijtig vind, is het voor mij lage standpunt. Het gevolg hiervan is dat de beelden aan de linkerkant juist tippen aan de kruinen van de bomenrij erachter waardoor ze bijna verdwijnen in het groen. Ik had deze foto nog lager genomen. Hierdoor kwamen de vaaskoppen en de beeldhoofden hoger te staan en los van de bomenrij en werd de brugleuning nog iets impossanter. Maar dat is een persoonlijke keuze.
Merk op. Ook de symmetrie in de bouw van de brug en de plaatsing van de beelden, vazen leidt tot verwarring, maar de fotograaf kan daar niets aan doen.
Op het eerste zicht is er een afwisseling van een beeld en een vaas, maar indien je duidelijk kijkt naar de linkerkant dan merk je plots 2 vazen ...
Bouwers of restaurateurs zijn precies wat lichtzinnig bezig geweest.
Last edited by Bachus1909; 21 april 2018, 10:03.
Reden: typfoutje
bedankt voor deze duidelijke en uitgebreide analyse. Om het nog complexer te maken, moet ik er aan toevoegen dat de vloer niet horizontaal ligt (dus niet loodrecht op het torentje), vermoedelijk om de afwatering mogelijk te maken, wat je kan zien aan de goot die aan de linkerkant onder de balustrade aanwezig is.
thanks.
Comment