Welkom! Ben je al een geregistreerd forumlid, log dan in met de knop Inloggen of registreren uiterst rechts bovenaan je scherm. Is dit je eerste bezoek Om berichten te bekijken selecteer je een forum in het onderstaande overzicht. Om zelf berichten te plaatsen moet je je eerst (gratis) registreren: klik daarom op Registreer.
Onze volgende workshop: Street-Fashion - 8 maart 2025, Herentals
Zeg wel, wat een specificaties, lijkt wel bijna zo groot/zwaar als de Bigma als ik me niet goed vergis, hopelijk is hij ook scherp op 300mm en niet teveel sweet spots.
De prijs is altijd betaalbaar, Canon zou daar zeker €2000 voor vragen
De Sigma 120-300 zonder OS kost nu zo'n 2050 euro, maar aangezien Sigma bezig is met de prijzen te verhogen zal deze nieuwe gestabiliseerd versie wel een pak meer kosten.
Bij Canon zou zo'n lens meer dan 4000 euro moeten kosten (de huidige 300mm f2,8 L IS kost al zoveel, de nieuwe "II" is nog duurder).
De huidige Sigma 120-300 f2,8 is volledig open veel minder scherp dan een Canon 70-200 f2,8 L IS II, het is af te wachten hoe de nieuwe Sigma presteert (je moet bij Sigma altijd wat geluk hebben dat de lenselementen allemaal perfect op hun plaats zitten).
Een ander punt is dat Sigmalenzen in de toekomst altijd problemen kunnen geven als er nieuwe camerabody's uitkomen. Meestal kunnen ze dan wel aangepast worden door Sigma, maar buiten de garantieperiode zal je er dan wel voor moeten betalen (en veel geduld hebben).
heb onlangs een 2de hands sigma 300/f4 lens aangeschaft voor 150€ (geen hsm voor Nikon, produktie gestopt einde 2006) voor mijn D300s body ( met in-body AF ) en ben echt aangenaam verrast door de uitstekende resultaten van deze lens , (prachtig bij f8-f11) ik denk dan ook dat de nieuwe 2.8 uitstekende resultaten zal geven.
Oorspronkelijk geplaatst door PurePhotographyBekijk bericht
Zeg wel, wat een specificaties, lijkt wel bijna zo groot/zwaar als de Bigma als ik me niet goed vergis, hopelijk is hij ook scherp op 300mm en niet teveel sweet spots.
De prijs is altijd betaalbaar, Canon zou daar zeker €2000 voor vragen
Haha...sorry, maar grappige reactie Deze lens is een stuk groter én zwaarder als de Bigma...is ook een heel ander klasse lens...
Als Canon 2000 euro voor een dergelijke lens zou vragen zou ik direct mijn Nikon in de aanbieding gooien en naar Canon stappen De goede 70-200 lenzen kosten bij Canon/Nikon 2000 euro...lenzen van dit kaliber zitten al snel op het dubbele.
Dit is wellicht wel een leuke lens om eens in de gaten te gaan houden
Weet iemand al wanneer deze uitkomt? Het lijkt mij echt een geweldige lens! Wel erg duur. Jammer dat ze de 100-300 F4 ook geen os geven. Ik heb nu de 100-300 f4 en vind dit op een monopod al moeilijk stil te houden. De kwaliteit is gewoon super er doet niks onder voor een nikon is mijn ervaring.
Ik overweeg nu toch wel mijn 70-200 weg te doen om deze in de plaats te halen... Was van plan om naar Zuid-Afrika te gaan met de 70-200 f/2.8 en 300 f/4 + 1.4TC, maar deze lens met 1.4TC lijkt me toch een interessant alternatief.
Comment