Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Probleempje met belichting / UV-filter?

Collapse
X
 
  • Weergaveopties
  • Begin
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Probleempje met belichting / UV-filter?

    Als ik naar je foto kijk, lijkt het me dat je een voor je belichtingsmeter lastig onderwerp hebt gekozen.
    Het omgeploegde veld is vnl zwart. De rij bomen rechts is ook niet erg licht. De bomenrij aan de horizon daarentegen is vrij licht. Ook lijkt het een wat heiige dag.
    Als je belichting is ingesteld op integraal zal hij een gemiddelde gaan zoeken. En aangezien een groot gedeelte de zwarte grond is, zou dat best eens de oorzaak kunnen zijn voor een wat bleke foto.
    In wat lastiger lichtomstandigheden kan de ae-lock of spotmeting helpen. Zo kun je de camera richten op wat voor jou goed belicht moet zijn, en deze belichting locken (ontspanknop half indrukken, ae-lock gebruiken).
    Zo kun je eens testen wat de verschillen zijn in belichtingswaarden voor de verschillende gebieden in de foto.
    En wat al eerder vermeld is: altijd de zonnekap gebruiken!
    Van Minolta X-700 en een hoop glas via 7Xi naar 7D

    Comment

    Working...
    X