Weergegeven resultaten: 1 t/m 12 van 12

Discussie: Egaal uitlichten

  1. #1

    Standaard Egaal uitlichten



    Ik fotografeer al jaren in mijn studio, maar toh sta ik iedere keer moeilijk te doen om een mooi egaal uitgelichte voor en achtergrond te krijgen. Ik heb genoeg lampen en softboxen, plu's, reflectors.

    Hoe pakken jullie dit aan?

    Familie van 4 personen op een achtegrondrolletje van 2.72 breed. De achtergrondrol wil ik overal vrijwel egaal belicht hebben, stel F8 (ja, ik meet met een lichtmeter om het goed te krijgen). Gebruik je bij voorkeur reflectors of plu's en hoe stel je die op ??? Zijn er links naar goede instructiefilmpjes?

    Benieuwd naar de reacties.

  2. #2

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    kijk hier eens voor een witte achtergrond is niet zo moeilijk.

    Link verwijderd

    Danny
    Laatst gewijzigd door dannyj; 25 december 2010 om 13:44

  3. #3

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Probeer eens een houten witte plank met scharnier die je dan rechtop kan laten staan (hoek van 90°), links en recht van je onderwerp. Dan richt je 2 flitsers tegen die plank aan waardoor het licht wordt weerkaatst naar de achtergrond. Dat zou een egaler licht moeten geven omdat je oppervlak groter is.
    Sony A77 / Tamron 200-500 / RX100
    Mijn foto's

  4. #4

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door dannyj Bekijk bericht
    kijk hier eens voor een witte achtergrond is niet zo moeilijk.

    http://www.zarias.com/white-seamless...-1-gear-space/

    Danny
    iK heb bovenstaande link opengedaan en kreeg een resem aan virussen binnen, jawatte,

  5. #5

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door guido.g Bekijk bericht
    iK heb bovenstaande link opengedaan en kreeg een resem aan virussen binnen, jawatte,
    Die site is safe
    http://www.avgthreatlabs.com/siterep...ain/zarias.com
    http://www.virustotal.com/url-scan/r...db5-1293259876
    http://onlinelinkscan.com/
    ...
    Never resist temptation or it could go away...
    Mijn handleiding is meer versleten dan men toestel :rolleyes:

  6. #6

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    De grote gelijkmaker in een egale belichting is een grote lichtbron, als je dan nog een beetje rekening houdt met de omgekeerde kwadraten wet, bekom je een egale uitlichting over een breedte van je achtergrond en tot op persoonshoogte, dus voor full lenght opnames. Ik werk nu met een octagonale softbox van 170 cm doorsnede, het gemeten licht verval blijft op de ganse hoogte van een persoon beperkt tot 2/10 van een stop. Maar dit vraagt een vlakke opstelling dus frontaal voor je modellen, en geeft uiteraard ook vrij vlak belichte beelden op. Dus in sommige opstellingen maak ik gebruik van de combinatie van deze softbox samen met een striplight van 30 x 120 cm, of de combinatie van de octa samen met een vierkante softbox die hoog tegen het plafond hangt en zorgt voor de opheldering één stop minder dan het hoofdlicht.

    In veel gevallen gebruik ik dus een effect in de achtergrondbelichting waardoor ik bewust een degradé maak omdat dit de diepte in de beelden ten goed komt.

    MVG, Jeff C.
    Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. "When one person suffers from a delusion it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion ."

  7. #7

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door guido.g Bekijk bericht
    iK heb bovenstaande link opengedaan en kreeg een resem aan virussen binnen, jawatte,

    Welke virussen die site van Zack Arias is safe en vol goede informatie.
    @ Moderator indien die link een probleem is dan verwijder je die maar.

    Danny
    Laatst gewijzigd door dannyj; 25 december 2010 om 11:30

  8. #8

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    De site mischien wel, maar aan de link zit een trojan horse vast, en ik ben niet alleen hoor, kijk in chit chat maar bij de Jos Vanhengel die heeft met zijn Kapersky ook een dedectie gedaan, wat denk je dat ik dat zomaar voor de grap vermeld.?

  9. #9

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Heb link verwijderd weet niet hoe het komt dat daar een trojan horse aan vast zit.

    sorry

    Danny

  10. #10

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Ik zal eens proberen met een grotere lichtbron aan voorzijde (octabox) i.c.m. refelctie via grote platen, die ik nu alleen gebruik om achtergrondrelectoren af te schermen. Moet ze wel even wit schilderen...

    Dank voor de reacties en link naar zarias. Idd goede informatie, werkt ook met een aparte grondplaat die licht refelecteert.

    gr. Robert

  11. #11

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Hey,

    Ik werk tegenwoordig met twee bounce paraplu's. (Eentje links en eentje rechts). Vóór de paraplu's (dus tussen paraplu en model) zet ik een afscherming omdat je anders te veel strooilicht naar voren krijgt.

    Op die mannier kan je een grote studio zo uitlichten dan men veel plaats heeft om het onderwerp zelf te laten bewegen.

    Onderwerp belicht ik met een grote octa (2.1m) die vrij ver en hoog staat opgesteld.



    Btw: Onderwerp f8 = achtergrond f/16 +3/10.

    Voorbeeldje
    I'm crazy, but it's ok, 'cause I don't mind !!!

  12. #12

    Standaard Re: Egaal uitlichten

    Dank Kpas, ga ik ook eens uittesten....

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •