Pagina 1 van 2 12 LaatsteLaatste
Weergegeven resultaten: 1 t/m 25 van 38
  1. #1

    Standaard D40x en de D80 please help me.....



    Ja alweer een onderwerp over de D40x en de D80 zullen misschien sommige denken maar ik heb echt even hulp nodig want ik kom er gewoon echt niet meer uit....
    Ik ben nieuwe hier op het forum en woon in Nederland.
    Ik heb altijd analoog gefotografeerd met de Nikon F75. Nu wil ik graag overstappen op een digitale spiegelreflex maar ik kom er gewoon niet uit. Mijn keuze was gegaan voor de D40x omdat deze beter bij mijn budget past dan de D80. De ander camera's die hier tussen in zitten heb ik ook allemaal al overwogen maar daar vond ik toch puntjes aan die ik minder vond. Nu zijn voor mij deze 2 camera's over gebleven. Maar nu het punt: Ik vind hier toch nog wel wat negatieve verhalen over de D40x o.a de ''drive motor'' Nu zit ik toch zo in twijfel zal ik nu voor deze camera gaan of niet?
    De D80 is natuurlijk helemaal geweldig, maar ja die past eigenlijk net niet bij mijn budget.. :-(

    groetjes
    Laatst gewijzigd door de Lange; 15 mei 2007 om 23:44

  2. #2

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    elsie,
    -wat is je budget,
    -waarvoor zou je uw cam het liefst gebruiken,

    deze vraag stel ik , omdat aan de hand daarvan er hier veel mensen zijn die je toch wel verder kunnen helpen, en eventueel kunnen tippen waar je deze toestelen aan een consumentvriendelijke prijs kunt krijgen,wat ook handig is ,is even polsen bij de concurentie ,en wat je ook kan is een 2é hands nemen , die past dan mischien wel in je budget .

    Mvg des

  3. #3

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Kijk eens wat verder naar de discussie over de D40X ...

  4. #4
    Geregistreerd: 11 februari 2006

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Als je de lenzen van de F75 wil gebruiken zal je waarschijnlijk een D80 moeten nemen als je niet handmatig wil scherpstellen.
    Nikons, Nikkors, Sigma's en Tamrons..15 tot 400mm en nu ook een Pen + Zuiko's en Lumix...

  5. #5

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Ik weet niet welke lenzen je gebruikte bij jouw F75, maar de kans is groot dat die geen eigen motor hebben en als je die nog wilt gebruiken met AF op je nieuwe toestel, dan moet je voor de D80 kiezen

    Als je er echter voor kiest om alleen nieuwe lenzen te kopen met een eigen motor, dan vervalt dit argument

    Maar als ik jou was zou ik toch voor de D80 gaan, die kost nu inderdaad een 100€ meer, maar dat ga je er in de toekomst vrij snel terug uithalen aangezien je voor de D80 heel wat meer lenzen kan kiezen met behoud van AF.
    En dan kan je ook lenzen gebruiken van merken als sigma, tamron of tokina, waar er geen eigen motor inzit en die meestal een stuk goedkoper zijn dan de nikon varianten met motor.
    Nice pen, bet you write good stories with it.
    Nikon D50 * 17-35 F2.8 * 35-70 F2.8D * 50 F1.8 * 180 F2.8 * Tamron 90 F2.8 * SB-600

  6. #6

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Bedankt alvast voor jullie reacties.
    Mijn budget ligt ongeveer op 750 euro, daar zou ik een D40X kit mee kunnen kopen. De D80 heb ik op zijn goedkoopst gezien bij konijnenberg voor €1044 incl 18-135 objectief. Dat is toch weer €300 duurder. Tja en 2e hands heb ik ook over nagedacht maar ik durf het toch niet aan.

    De camera zou ik hoofdzakelijk willen gebruiken voor: portret en dier/natuur(misschien ooit een macro) Ik ben gek van portret en wil daar veel mee gaan oefenen en ook de bewerking gaan leren. Heb zelf af en toe eens wat modellenwerk gedaan en dat vind ik gewoon zo onwijs gaaf om het beste uit een persoon naar voren te halen en vast te leggen dat geeft me zo'n kick Elk mens heeft zijn oneindige schoonheid.

    Verder wil ik nog aan alle onderwerpen een keer proeven en uit proberen om er achter te komen waar echt mijn passie ligt.
    Laatst gewijzigd door de Lange; 15 mei 2007 om 13:40

  7. #7

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    o ja bij mijn F75 heb ik een
    70-300 1:4-5.6 en een
    28-100 1:3.5-5.6


    Maar als ik het goed begrijp zijn de objectieven van AF-S beperkter en duurder?
    Eventueel vind ik het niet erg om manueel scherp te stellen als het maar geen nadelig effect heeft op het resultaat.
    Tjonge wat zit ik toch te dubben....

  8. #8
    Geregistreerd: 11 februari 2006

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Niet dubben en voor de D80 kiezen

  9. #9

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Voor 750€ heb je inderdaad een D40x met een kitlens, nl de AF-S 18-55

    Maar bij de prijs die je aanhaalt voor de D80 zit er een andere 'kitlens' bij, nl de AF-S 18-135

    Als je echter die zelfde lens (18-135) in kit zou willen kopen met de D40X dan kom je op een 965€, dus dan is het maar een verschil van 80 € meer, maar je zit dan natuurlijk wel nog altijd boven je budget.


    Wat je bv zou kunnen doen, is alleen de body van de D80 kopen (820€) en al beginnen met de lenzen die je hebt van bij je F75 en dan kijken welk bereik je het meeste gebruikt en aan de hand daarvan eventueel nog een andere lens bijkopen.

    Waar je dan wel mee moet rekening houden is dat je bij de lenzen die je al had, het bereik x 1.5 moet doen.
    Dus jouw 28-100 gedraagt zich dan als een 42-150 en je 70-300 als een 105- 450. Je zal dan dus wel wat groothoek moeten missen.
    Nice pen, bet you write good stories with it.
    Nikon D50 * 17-35 F2.8 * 35-70 F2.8D * 50 F1.8 * 180 F2.8 * Tamron 90 F2.8 * SB-600

  10. #10

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Een puntje waar niemand het over heeft:
    ga je later RAW gebruiken en zullen je mogelijkheden met de D40 dan niet (te) beperkt zijn ?
    Canikon 40D - D200, D300

  11. #11

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Effe doorsparen De D80 is toch wat meer camera dan de D40/D40X en meer competible met het aanbod aan lenzen. En zoals Seppe ook al aangeeft; start met je bestaande objectieven en leer daarmee je camera kennen. Gr, Paul
    M8, 28/2.0, 35/2.0, Tri-Elmar 16-18-21/4.0 - 1DsII, 5D, 16-35/2.8L, 35/1.4L, 50/1.4, 85/1.2L, 135/2.0L, 200/2.8L. Canon? Never thought I can...

  12. #12

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    als je de d80 zonder lens koopt en met je huidige lenzen heb je geen groothoek meer...
    dus d40x(is ook kleiner...) met kitlens en later eventueel 55/200 vr bijkopen,super voor z'n prijs

  13. #13

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    pak ze alle2 eens vast bij een fotoboer en ga per camera eens een half uurtje spelen in de winkel ( bij de betere fotoboer kan dit ), kost je een uurtje werk en je krijgt een beetje een indruk qua bedieningsgemak, ergonomie en dat soort.
    het gaat tenslotte niet om een pakje boter.
    en neem hierbij je eigen lenzen ook mee en probeer deze eens op alle2 de body's
    en vraag een lens ( als je deze niet hebt ) zonder af motor ( of zet een af lens op mf ) en probeer dan eens de manuele scherpstelling op beide toestellen, en speel hier even mee om het verschil te ondervinden.

    ( misschien makkelijk om zelf een geheugenkaart mee te nemen als je deze hebt en dan de verschillen thuis rustig op de pc te bekijken )

    de verschillen die bij mij een voordeel zouden hebben:
    top lcd ( verlicht ) ipv een verlicht scherm net onder je zoeker.
    het formaat ( beter vasthouden )
    af motor ( meerdere compatible lenzen )
    meer knoppen ( minder menu werk )

    maar het is net wat je zelf wilt qua:
    hoeveelheid gebruik ( dagelijks mee of 1 keer in de week een fototje )
    in de toekomst aan te schaffen lenzen ( 1 alround lens of meerdere betere lenzen )
    dat soort dingen.

    het zijn naar mijn idee beide goede camera's,en ze hebben alle 2 de plus en de minpunten.

    het is aan jou om deze punten tegen elkaar af te wegen en welke voor jou meer en minder nut hebben.

    Hoop je hiermee een beetje geholpen te hebben.

    Greetz rich
    D700+grip |F80+grip| Nikkor 50 1.8+1.4 AF-D / 80-200 f2.8 AF-S / 300mm f4 IF-ED | Sigma 12-24 / 150 macro | Tamron 28-75 | M42 spul | SB28 / 800 / 900 / R1C1| Strobist Gear | 055xprob + 486rc2 / 680B + 484rc2 | Tamrac Expedition 5/7 | Lowepro 200aw

  14. Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Nog iets waar niemand het over heeft: geen van de digitale SLRs heeft 'n focus-scherm met scherpstelprisma, wat ik vermoed dat je F75 wél heeft.
    Als je manueel wil gaan scherpstellen, dan zal het puur op zicht zijn en kan je je niet baseren op dat scherpstel-cirkeltje in de zoeker, want dat is er gewoon niet.
    'k Zou je aanraden eventjes 'n paar maand te sparen (of onder nul te gaan) en voor de D80 te gaan.
    (zo'n focus-scherm met prisma bestaat maar moet je ook €200 voor neertellen en je moet het er nog zelf in steken ook)
    Trigger-happy: Nikon, Sig, LowePro, nog wa stuff
    MySite - All your base are belong to us - What you say

  15. #15
    Geregistreerd: 27 februari 2007

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door TedereTijger Bekijk bericht
    Nog iets waar niemand het over heeft: geen van de digitale SLRs heeft 'n focus-scherm met scherpstelprisma, wat ik vermoed dat je F75 wél heeft.
    Als je manueel wil gaan scherpstellen, dan zal het puur op zicht zijn en kan je je niet baseren op dat scherpstel-cirkeltje in de zoeker, want dat is er gewoon niet.
    'k Zou je aanraden eventjes 'n paar maand te sparen (of onder nul te gaan) en voor de D80 te gaan.
    (zo'n focus-scherm met prisma bestaat maar moet je ook €200 voor neertellen en je moet het er nog zelf in steken ook)
    Heeft de D80 geen focus-aid dan ?
    Met een gewoon scherm en zonder magnifier wordt dat wel niet gemakkelijk om met de hand scherp te stellen, ik spreek uit ondervinding.
    Hoewel, voor iemand die gaat voor de meer statische onderwerpen zoals portretten is dat best te doen. Ik meen dat er x1.2 hoekige magnifiers bestaat voor de D80 en de D200 voor een schappelijke prijs.
    Ik zou niet twijfelen : de D80 body en beginnen met de beschikbare optiek en zo de camera leren kennen. En ach, met een beetje minder groothoek valt voorlopig wel te leven zeker ?
    Uiteindelijk kan je de oude lenzen nog altijd verkopen, en in het ergste geval denk ik dat een tweedehands AFs lens altijd te overwegen valt.

    Paul

  16. #16

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Gaan voor die D80.

    Je kan er veel meer lenzen (volledig) op gebruiken want op die D40X heb je geen AF met veel lenzen.

    Nuja, het is jou geld, maar ik zou toch zeker die 100€ meer uitgeven aan een D80, en zeg nu zelf, wat is 100€ nu als je 800 of 1000€ zal gaan uitgeven.

    Je zal er volgens mij achteraf enkel maar spijt van krijgen.

    Groetjes

    Joris

  17. #17

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door yoep Bekijk bericht
    als je de d80 zonder lens koopt en met je huidige lenzen heb je geen groothoek meer...
    dus d40x(is ook kleiner...) met kitlens en later eventueel 55/200 vr bijkopen,super voor z'n prijs
    Mijn gedacht!

    En zo een mooi lcd-schermpje!

  18. #18
    Geregistreerd: 10 oktober 2006

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Je kunt natuurlijk bij de body van de D80 ook de 18-55 kitlens nemen. Dit is een goede lens voor weinig geld en dan heb je je groothoek weer terug. Je andere lenzen kan je dan voor tele gebruiken

  19. #19

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Allereerst iedereen heel erg bedankt voor alle reacties, ik vind het echt fijn dat er zo mee gedacht wordt. zoveel reacties had ik niet verwacht. Bedankt!
    Ik kan er echt heel veel mee en ik ben vandaag echt weer een stuk wijzer geworden! Ik heb mijn keuze nog niet gemaakt maar de D80 wordt wel steeds interessanter.
    Nog ff een vraagje:

    Is de D80 moeilijker in bediening dan de D40x?

    groetjes
    Laatst gewijzigd door de Lange; 15 mei 2007 om 23:44

  20. #20
    Geregistreerd: 24 november 2005

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door de Lange Bekijk bericht
    Is de D80 moeilijker in bediening dan de D40x?
    Ik denk van niet. Het zijn allebei consumentencamera's, dus met een P-stand, een groene automatische stand en wat specifieke programmastanden zoals nacht, portret enz.
    Kijk misschien eens op www.dpreview.com, een zeer goed filiaal van amazon.com, voor een vergelijking?

  21. #21
    Geregistreerd: 7 december 2003

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    De bediening maakt weinig uit en er zijn vast alweer mensen die de D80 willen vervangen door wat anders.
    2e hands zal een D80 die nog ruim in de garantie zit hetzelfde of minder kosten dan een nieuwe d40x.
    Je bent overigens ook heel goed af met een 2e handse Fuji S3 die ook in die prijsklasse zit.
    Qua lenzen zal je 70-300 bij goed licht nog steeds wel bruikbaar zijn. Voor 50 euro koop je een 18-55 lensje om het aan te vullen. Je 28-100 lens kan je met je F75 mee verkopen (of houden als backup) maar zal qua resolutie en bereik (tenzij je een super exemplaar hebt) een beetje tegenvallen op digitaal.
    Nikon + glas en licht
    Fotoseries

  22. Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Oh, ik denk er net aan, bij m'n D200 heb ik dat maar ik weet niet of de andere modellen van Nikon dat ook hebben. (maar waarschijnlijk eerder wel dan niet)
    Om manueel scherp te stellen heb je wel een hulpmiddeltje in de zoeker. Namelijk linksonder is er een groene stip die aanduid of wat er onder het geselekteerde scherpstelpunt staat scherp is.

    PS: Waarom ik dit vergeten heb weet ik niet, want 'n week of 2 terug heb ik zo 750 fotos in "manueel" getrokken in New York. Na de 41ste foto op de 1ste dag was ik plots de AF-sturing kwijt op m'n D200, maar gelukkig niet de meting, dus dankzij die stip heb ik nog deftig scherpe fotos kunnen maken de rest van m'n trip.
    Trigger-happy: Nikon, Sig, LowePro, nog wa stuff
    MySite - All your base are belong to us - What you say

  23. #23

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door mexicano Bekijk bericht
    Een puntje waar niemand het over heeft:
    ga je later RAW gebruiken en zullen je mogelijkheden met de D40 dan niet (te) beperkt zijn ?
    Wat bedoel je hier mee?
    In welke zin heeft de D40 minder Raw mogelijkheden dan de d80?

  24. #24

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door de Lange Bekijk bericht
    Allereerst iedereen heel erg bedankt voor alle reacties, ik vind het echt fijn dat er zo mee gedacht wordt. zoveel reacties had ik niet verwacht. Bedankt!
    Ik kan er echt heel veel mee en ik ben vandaag echt weer een stuk wijzer geworden! Ik heb mijn keuze nog niet gemaakt maar de D80 wordt wel steeds interessanter.
    Nog ff een vraagje:

    Is de D80 moeilijker in bediening dan de D40x?

    groetjes
    Wat is moeilijker?
    Elk nieuw toestel ga je moeten leren kennen. De d80 heeft meer mogelijkheden, dus je zal wat langer in die handleiding lezen, ja.

    Ik zou zeker gaan voor de d80. Voor 800€ koop je een body in Duitsland. Je begint met de lenzen die je nu hebt. Inderdaad, je hebt dan geen groothoek. Je kan niet alles hebben als je met een beperkt budget start hé. Met de d40x kit heb je ook niet ineens alles. Ik heb 2 jaar van m'n D70 genoten zonder groothoek en het plezier was er niet minder om.

  25. #25

    Standaard Re: D40x en de D80 please help me.....

    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door TedereTijger Bekijk bericht
    Nog iets waar niemand het over heeft: geen van de digitale SLRs heeft 'n focus-scherm met scherpstelprisma, wat ik vermoed dat je F75 wél heeft.
    Als je manueel wil gaan scherpstellen, dan zal het puur op zicht zijn en kan je je niet baseren op dat scherpstel-cirkeltje in de zoeker, want dat is er gewoon niet.
    'k Zou je aanraden eventjes 'n paar maand te sparen (of onder nul te gaan) en voor de D80 te gaan.
    (zo'n focus-scherm met prisma bestaat maar moet je ook €200 voor neertellen en je moet het er nog zelf in steken ook)
    vergis je niet!
    die goeie oude focusprismas zitten niet in een F801,F90,F75,...
    of ze in de duurdere modellen zitten weet ik niet (waarschijnlijk niet!)
    het enige wat die nieuwere-analoge toestellen hebben is een 'grote' zoeker.

    de niet-AF nikon reeks heeft natuurlijk wel zon prismagedoe
    foto als spiegel of als venster?
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door Trebs
    Just use the bloody things and stop pulling pixels out your arse.
    Now that was an attack !

Pagina 1 van 2 12 LaatsteLaatste

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •