|
|||||||
| Registreer | All Albums | FAQ | Ledenlijst | Kalender | Zoeken | Berichten van vandaag | Markeer forums als gelezen |
![]() |
|
|
Discussietools | Weergave |
|
||||
|
Na wat speuren op het net ben ik bij deze 2 notebooks aangekomen.
Ik ben er dus nog niet uit welke ik moet nemen, de Asus M50Vm of de HP 8710p-KE185ET ? De notebook zal naast mijn vaste Hoofdcomputer gebruikt worden en is dus niet mijn hoofdcomputer! Wat wordt er zoal op de toekomstige notebook gedaan: * Wordt regelmatig verplaatst v/d ene naar de ander locatie in huis. * Wordt door gans het gezin en af en toe ook buiten huis gebruikt. * Om foto’s te tonen buiten huis, enz… (mag des best robuust zijn). * Lichte spelletjes gespeeld, dus geen zware games v/d jeugd. * Fotobewerking en grafische toepassingen. * Muziek, foto’s en films weergeven via Hdmi naar versterker en Plasma. * Testen van nieuwe software en Os * Verschillende kantoortoepassingen. * Gelijktijdig gebruik maken van verschillende programma’s die allen openstaan, zoals Photoshop, internet, mail, dvd of muziek rippen, enz.. De belangrijkste eigenschappen van deze 2 notebooks heb ik even op een rijtje gezet. De Hp 8710p heeft een WSXGA+ 17" scherm met als resolutie 1680x1050 en biedt 3 jaar carry-in haal- en brengservice. Besturingssysteem: Legitieme Windows Vista® Business Processor: Intel® Core™2 Duo Processor T9300 Harde Shijf: 250Gb 5400rpm Geheugen: 1x 2gb Optische Drive: LightScribe dvd±rw SuperMulti met dubbellaags vast Grafishe kaart: NVIDIA Quadro NVS 320M met geheugen 256Mb Batterij: 8-cels lithium-ion batterij (73 Watt/uur) Gaat zeer lang mee!! De Asus M50Vm heeft een WSXGA+ 15,4" scherm met als resolutie 1680x1050 en biedt 2 jaar carry-in haal- en brengservice. De behuizing v/d Asus M50Vm is wat groter dan de concurrenten met een zelfde schermdiameter van 15'4". Dit komt mede door het numeriek klavier dat ingebouwd is op het toetsenbord en verschilt hierdoor niet echt zoveel meer met een 17" scherm. Besturingssysteem: Legitieme Windows Vista® Home Premium Processor: Intel® Core™2 Duo Processor P8600 Harde Shijf: 500Gb 5400rpm Geheugen: 2x 2gb Optische Drive: Blu-Ray DVD Combo Grafishe kaart: NVIDIA® GeForce® 9600M GS, External 1GB VRAM Batterij: 6 cells: 4800 mAh, 53 Whrs Extra's: Notebooktas en muis bij geleverd De rest v/d hardware loopt verder wat gelijk. Biedt een 17" scherm me veel meer comfort dan een 15'4 scherm, dat ik dit mee moet overwegen om mijn keuze te maken?
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 Laatst gewijzigd door Moris; 4 september 2008 om 11:25 |
|
|||||
|
Citaat:
Echter ze hebben beiden dezelfde resolutie, dus op de 17" zal het iets groter zijn (aangenamer?). De HP heeft wel dubbel RAM tov de Asus en heeft een Blue Ray drive, geen idee of deze ook DVDs kan branden. Lijkt me dat de HP de beste keuze is.
__________________
IT is like mushrooms. We just keep them in the dark and throw sh!t at them. They love it |
|
|||||
|
Citaat:
Enkel die 3 jaar waarborg spreekt dan nog in de HP zijn voordeel. Eventueel de batterij nog, maar als hij altijd in huis zal gebruikt worden is dat niet echt een punt. Maar ik zou iig voor 4GB RAM gaan.
__________________
IT is like mushrooms. We just keep them in the dark and throw sh!t at them. They love it |
|
||||
|
Citaat:
Ik heb alleen geen ervaring met het werken van een 17" scherm. Mijn huidige notebook met 15,4 scherm heeft een te lage resolutie van 1280x800. Dus de resolutie v/d andere schermen 1680x1050 lijkt me veel aangenamer om mee te werken, alleen weet ik niet of dat bij een 17" scherm ook zo zal zijn
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
||||
|
kan het op de foto's van de asus niet zo direkt zien, maar de hp heeft een apart numeriek keyboard naast de gewone toetsen. Persoonlijk vind ik dat wel iets heel handig! Is nu niet direkt dé reden om voor de hp te kiezen, maar het zou een moeilijke beslissing misschien net iets makkelijker kunnen maken
|
|
||||
|
Citaat:
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
|||
|
Geen twijfel mogenlijk.
De HP !!! de cpu is stukke beter in de HP dan in de asus. Net als de 4G ram is tegenwoordig al niet meer overbodig. (zeker bij vista)
__________________
Matthiasgybels.tk |
|
||||
|
Citaat:
Je bedoeld de Asus zeker, ivm met betere processor en 4GB geheugen!
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
||||
|
Op de MacBook vind ik geen bv Hdmi met geluid, eSata, Blu Ray, enz.. ![]() Maar dat was mijn vraag ook niet
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
|||||
|
't Heeft weer lang geduurd...
![]() TS vraagt bemerkingen bij 2 laptops, komt er natuurlijk weer eentje af die een Mac door zijn strot wil duwen... (excuse my french).
__________________
IT is like mushrooms. We just keep them in the dark and throw sh!t at them. They love it |
|
||||
|
Dan zit ik enkel nog met de vraag, als 2 verschillende schermen 15'4" en 17" beiden dezelfde resolutie hebben.
Welk scherm heeft dan het meeste voordeel
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
||||
|
In een lang verleden waren daar de zowat geijkte normen voor.
Dan had je op 4/3 schermen een "normale" resolutie van : 14" : 800x600 15" : 1024x768 17" : 1280x960 20" : 1600x1200 Ik zit achter een 22" breedbeelderke met een native resolutie van 1680x1050. Bij laptops vind men het blijkbaar noodzakelijk om de resolutie veel hoger in te stellen. De noodzaak hiervan lijkt me niet echt duidelijk. De pictogrammen worden echt veel te klein (net als de tekst, maar dat is aan te passen) om comfortabel leesbaar te zijn. 1280x800 op een 15" scherm vind ik redelijk normaal... Als je die notebook niet constant van her naar der versleurt zou ik toch die 17" nemen, en het ding uiteraard op z'n "echte" resolutie instellen !!! Bij CRT had je daarin vroeger nog een beetje keuze, bij LCD's is een verkeerde resolutie ronduit onwerkbaar.
__________________
Groeten, Polleke |
|
||||
|
Ja, het is eigenlijk dat, wat ik graag door ervaren mensen wil te weten komen.
Is een 17" scherm voor een notebook, wat aan de grote kant en is een 15,4" hiervoor beter geschikt. Je kan bij een 17" notebook niet verder van je scherm gaan zitten, want dan moet je steeds je klavier waar het scherm aan vast hangt ook dichter bij je trekken, best grappig Bij een desktop Scherm kan je min of meer zelf bepalen hoe ver je graag van je scherm wil zitten en de grote hieraan dan ook bepalen. Spijtig genoeg ken ik niemand in de buurt met een 17" notebook, anders kon ik hier thuis eens rustig mee werken en vergelijken, in een winkel is dat niet steeds het geval
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 Laatst gewijzigd door Moris; 4 september 2008 om 19:09 |
|
||||
|
Citaat:
Zo heb ik dit even geprobeerd met een foto weer te geven op een 21" scherm van mijn desktop computer. De resolutie staat bij mij standaard op 1680 x 1050 en had ze graag toch nog iets hoger gehad
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
|
||||
|
vrij simpel de laptop met zwaarste processor en meeste rams aan geheugen
__________________
nikon d40 - nikon D90 +grip -tamron 17-50mm F2.8 - nikkor 50mm f1.8 - sb 900 - Sigma 50-150mm f2.8 - sigma 120-400 - 055xprob/322rc2 - strobist stuff webstekje in een nief jasje gestoken |
|
||||
|
Citaat:
De beiden notebooks liggen in prijs en hardware zeer dicht bij elkaar, zeker als ik bij HP nog een geheugenlatje van 2GB er extra bij neem. Dan zit het grootste verschil voor mij altans, enkel nog bij het scherm. Zo heeft de Asus een 15,4" scherm met resolutie 1650x1050 en de HP heeft een 17" scherm met een resolutie van 1650x1050.. Beide notebooks hebben een numeriek klavier, al is die van Asus hierin wel wat beperkter. De keuze was/is en blijft dus moeilijk.
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 Laatst gewijzigd door Moris; 8 september 2008 om 18:58 |
|
|||||
|
17" is absoluut niet te groot, ik werk zelfs op een 20" notebook, je moet de laptop absoluut niet verder van je wegzetten.
__________________
There is no such thing in anyone's life as an unimportant day. / Alexander Woollcott A diplomat is a man who always remembers a woman's birthday but never remembers her age.
Contra principia negantem disputari non potest |
|
||||
|
Oké,
Een groter scherm werkt dus prettiger en hierdoor, heb ik bij een 17” scherm een compleet toetsenbord erbij. Wanneer ik bij de Hp 8710p een geheugenlatje van 2GB erbij neem. Is de Hp dan evenwaardig als de Asus wat betreft de hardware, zoals processor, grafische kaart, enz… of is de hardware van de Asus zoveel beter? Ik zou graag de Asus in een 17" scherm nemen, maar dan wordt de prijs mij helaas veel te duur. Vandaar de zo moeilijke keuze
__________________
Elke dag leer ik bij :-) Canon 40D * 17-40L * 24-105L * 70-200L * 50 f1.4 * Canon Speedlite 550EX * Panasonic TZ5 |
![]() |
| Discussietools | |
| Weergave | |
|
|
Soortgelijke discussies
|
||||
| Discussie | Auteur | Forum | Reacties | Laatste bericht |
| kiezen tussen canon of sigma lenzen | Ardesign | Objectieven | 10 | 12 februari 2008 11:40 |
| Kiezen tussen 3 Gitzo's: kleinste nadeel? | Koyaanisqatsi | Accessoires | 9 | 19 december 2007 15:33 |
| Macro van Nikon : wat is het verschil tussen beide ? | Makke | Objectieven | 4 | 17 september 2007 13:18 |
| Welke Canon kiezen? | frigobox | Camera's | 8 | 11 juni 2004 20:52 |
| tussen ring voor 2x zoom | R0bke | Camera's | 11 | 21 maart 2004 21:00 |
![]() |