Ben er nog steeds niet helemaal uit
Als ik jarig ben geweest ga ik een nieuwe lens kopen, dus heb nog even bedenk tijd.
Ik wil een zoomlens, voor paarden fotografie.
Welke lens is daar het beste geschikt voor?
Sigma 70-300mm F4.0-5.6 DG Apo Macro
Canon EF 75-300mm F 4.0-5.6 III USM ø 58
Tamron 70-300mm f 4-5,6 1:2 LD DI Canon
Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM
Tamron 55-200mm f/4,0-5,6 Di II LD Canon EOS
Sigma DC 55-200mm f/4,0-5,6 Canon EOS
Alvast bedankt voor de moeite!
Alleen voor buitenopnamen mag ik hopen?
De Tamron 70-300 DI is helemaal zo gek niet zeker niet gezien de prijs.
Nikon + glas en licht
Fotoseries
Buiten opnamen inderdaad!
Ik vermoed dat de Sigma beter presteert. Reken er wel op dat geen van deze echt goeie lenzen zijn, maar wellicht goed genoeg voor jou.
Ik zou eens foto's gaan opzoeken die met deze lenzen gemaakt zijn, dan kan je je daarover een beter idee vormen.
______
[B]Canon 350D - Canon 17-40 f4L - Canon 50 1.8 II - Canon 70-200 f4L IS - Nikon bodies en lenzen - SUPER Takumar lenzen - Canon en Philips flitsers - Jinbei studio flitsers - ... constante uitbreiding
Ben ook even aan het zoeken naar een zoomlens. Dacht eerst om te sparen voor de 70-200mm 2.8 of 4.0, maar dan moet ik nog een maand werken voor enkel dat te kopen. Nu is mijn oog juist gevallen op de 70-300mm IS USM van Canon. Misschien is deze ook iets voor jou en bij deze vraag ik ook wat anderen over deze lens denken...
Canon 40D - 70-200mm L F4 - 17-40mm L F4 - 100mm 2.8 USM Macro - 430EX II
http://nick-verbeeck.fotopic.net
http://www.wix.com/Nixken/Nick-Verbeeck---Fotografie
Ik heb deze lens overwogen en kunnen proberen
Wat volgt is geen advies, enkel een relaas van mijn redenen om ze niet te kopen
Als je de EF100 f:2.8 USM macro hebt ben je verwend (op scherpte, contrast, lichtsterkte, niet op focussnelheid)
Alhoewel de EF70-300 f:4.5-5.6 IS zeer goed is voor zijn prijs, en veel beter dan zijn voorgangers 75-300, ga je misschien meer verwacht hebben (kleur+contrast, focussnelheid, scherpte op 300mm)
De 70-200 f:4 L is kwalitatief veel beter, zeker de IS versie die ik geprobeerd heb is een droom (scherpte, kleur+contrast, focus, stevigheid), en je kan met een 1.4 extender naar 280mm gaan
Omdat deze laatste bijna 1000 EUR kost voor maar een 200mm f:4 IS + 300 EUR voor de extender, en ik in mijn lenzenplan reikwijdte als prioriteit had gesteld, ben ik naar een tweedehands EF100-400 f:4.5-5.6 L IS gegaan
Mijn eerste ervaringen hiermee zijn positief (scherpte, kleur+contrast, lichtsterke samen met IS, maar focussnelheid niet geweldig op een 400D), een zeer goed resultaat voor zijn geld, maar het is een lens die techniek en inspanning vereist, ik ben daar wel een half jaar mee bezig
Ik plan mettertijd m'n 75-300 te vervangen, waarschijnlijk door een 70-200 f:4, vooral wegens de opmerkelijk betere kleuren en contrast van een L-lens
Er ligt een grote barriere (kostprijs, gewicht, techniek) op 300mm, veel lenzen beloven die te bereiken of over te steken, maar overtuigen niet![]()
Paardenfotografie waar?
- cross country? (ook in bossen enzo?)
- indoor in manege/hallen/jumpings?
- outdoor jumpings?
- paarden in weide?
vanaf dat je indoor en in bossen mooie foto's wil moet je ofwel beginnen flitsen als je één van bovenstaande lenzen wil... maar dat zou ik uit respect voor de mensen hun inspanningen met die paarden afraden.
Mijn idee is:
- camera nemen met goede ISO waardes (vb 400D/20D/30D of beter)
- lens nemen MET "IS" en liefst nog beter dan gewoon F4
... verder kan je dan nog discussieren over 't merk van de lens en de zoomrange.
ps: wij gaan zelf regelmatig naar crosscountry enzo zien, en in bossen (zelfs bij superzonnig weer) kan het echt wel "donker" zijn, en kan je met een F4 lens niet zo veel aanvangen vind ik. Die paarden komen daar dan ook wel snel voorbij !
Imagination is more important than knowledge...
http://www.kiekje.be
Mijn budget ligt rond de 250 euro.
Mocht iemand een geschiktere lens mij aan kunnen bevelen rond deze prijs is dat ook prima
Ik wil een dressuur plaatjes mee schieten, paarden in weides.
______
[B]Canon 350D - Canon 17-40 f4L - Canon 50 1.8 II - Canon 70-200 f4L IS - Nikon bodies en lenzen - SUPER Takumar lenzen - Canon en Philips flitsers - Jinbei studio flitsers - ... constante uitbreiding
die lens komt er ook
Vandaar dat mijn budget iets lager licht
Wil alleen graag een zoomlens voor erbij![]()
Eerlijk: ik zou nooit voor de lenzen gaan die jij in je eerste post vernoemt. Ik heb de Sigma 70-300 APO Macro gehad, en die voldeed om 't vak te leren, maar ik heb er in schemerige omstandigheden nooit goeie foto's uitgekregen, en zelfs met genoeg licht is deze tussen de 200 en de 300mm erg soft en zonder detail. Dat gebrek aan detail is trouwens over de hele range. Als ik jou was, zou ik voor die zoomlens nog een beetje doorsparen en dan tweedehands een 70-200 f4L kopen. Dan heb je echt een toplens in handen. En de f4 is dan ook écht f4. Ik heb beide lenzen eens naast elkaar vergeleken, en qua lichtopbrengst was de f4 op de Sigma eerder f8! Er komt dus wel genoeg licht binnen, maar het komt niet allemaal op de sensor terecht!
Met andere woorden: ik zou NOOIT meer zo'n lens kopen, omdat het weggesmeten geld is. Ze verliezen ook hun waarde, dus achteraf ben je er niks meer mee, zelfs niet om te verkopen. En ik had dan nog de beste 70-300 die er op dat moment was...
Nou ja, misschien ben jij er wel blij mee, maar denk toch maar twee keer na.
______
[B]Canon 350D - Canon 17-40 f4L - Canon 50 1.8 II - Canon 70-200 f4L IS - Nikon bodies en lenzen - SUPER Takumar lenzen - Canon en Philips flitsers - Jinbei studio flitsers - ... constante uitbreiding
Ik moet het vak ook nog leren SF![]()
Ik ga geen 1000 euro uitgeven voor een lens, ook geen 500 of 750 oid wat die lens tweedehands kost.
Ik ben maar een hobby fotograaf, en ben niet van plan tonnen met geld uit te geven. Ik ben op zoek naar een leuk zoomlensje rond de 250 euro, geen lenzen van 1000 euro.
Mijn vraag is wat uit die 6 lenzen de beste keus is.
Ben vandaag een Tamron 70-300mm f 4-5,6 1:2 LD DI Canon gaan halen.
Als het niet regent, morgen de eerste test op het circuit van zolder.![]()
De vraag die bij mij altijd naar boven komt als ik zoiets lees is wat ben je eigelijk aan het zoeken een lens of een prijs , OK een lens, geschikt voor paardenfotografie, maar ze mag maar 250 Euro kosten.
En als we nu zeggen dat in je lijstje geen toppers voorkomen en dat toppers ook niet te koop zijn voor 250 Euro, dan maar iets kopen dat in het budget past of toch je grenzen verleggen en uitkijken naar iets echt geschikt voor de job? Ga voor een 70-200 f2.8 L USM en je hebt een lens met mogelijkheden in heden en toekomst.
MVG, Jeff
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. "When one person suffers from a delusion it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion ."
Ik hoef ook geen topper, alleen een lensje waar ik voorlopig mee uit de voeten kan.
Daniii,
Na vele duizenden dressuurfoto's met een "Sigma 70-300mm F4.0-5.6 DG Apo Macro" EN een "Sigma 70-200 F2.8" kan ik je de volgende ervaring meegeven :
De 70-300 gaat je goede foto's geven van een paard in een wei of dressuur in de buitenpiste met veel licht. (Zomer, middag zon...) maar verder gaat die lens je snel frustreren.
Dressuur is vooral beweging van de benen van het paard.
Veel werk in de binnenpiste met slecht licht.
Daarbij heb je een korte sluitertijd voor nodig. Dus ee lens met een goede opening. En vooral een lens waarbij je de zoom funcite gemakkellijk kan hanteren.
Dus een goede raad : spaar door voor een 70-200. En het mag zeker een goede tweede handse Canon 70-200L F2.8 zijn. Want in die manèges heb je veel fijn stof en daar kan een L iets beter tegen.
Een bijkomend voordeel : je hebt een lens die je niet meer weg wil doen. Dan kan je rustig sparen voor iets anders.
Koop je de verkeerde lens dan ga je mettertijd toch nog geld uitgeven. Dat zijn dubbele kosten.
'k Begrijp je best hoor. Maar de lens moet wel het werk kunnen doen. Snel zoomen, veel licht doorlaten om toch een redelijke sluitertijd te hebben en/of binnen te kunnen fotograferen.
Binnen is een flits uit den boze. Niet voor de paarden, de meeste kunne daar tegen, wel omdat de afstanden te groot zijn....
Groetjes
Skitch
Laatst gewijzigd door Skitch; 8 augustus 2007 om 22:54
Adobe Première Elements 11 + Corel Motion Studio 3D + Canon Legria HF G10 + Legria HF200 + Olympus LS-5 PCM recorder
In theorie is er geen verschil tussen theorie en praktijk. In de praktijk wel.
Kan de 70-200mm F:2.8 van Sigma eigenlijk concureren met die van Canon? Scheelt toch ook wat in prijs, alhoewel ik zelf denk dat een IS (of OS bij Sigma) geen overbodige luxe kan zijn.
Canon 40D - 70-200mm L F4 - 17-40mm L F4 - 100mm 2.8 USM Macro - 430EX II
http://nick-verbeeck.fotopic.net
http://www.wix.com/Nixken/Nick-Verbeeck---Fotografie
Op gebied van optische kwaliteit kan je die Sigma met de Canon vergelijken. Alhoewel de Canon een ietsi pietsie beter is. Maar niet zo erg veel.
Constructief ligt de lat bij een Canon L veel hoger.
Dus voor amateurs is een Sigma voldoende. Voor profs, die alle dagen met hun lens sleuren, door weer en wind, is de Canon zeker in het voordeel.
Is mijn gedacht hé.
Groetjes
Skitch
Adobe Première Elements 11 + Corel Motion Studio 3D + Canon Legria HF G10 + Legria HF200 + Olympus LS-5 PCM recorder
In theorie is er geen verschil tussen theorie en praktijk. In de praktijk wel.
Ik ben ook heel erg bezig met paarden en de daarbijhorende fotografie. Ik heb me de sigma 70-300 voor een héél zacht prijsje tweedehands gekocht en voor foto´s in een buitenpiste, wei ben ik er wel tevreden over.
Maar zoals hier eerder al aangehaald is, voor portretten e.d. neem ik gewoon de 50 mm en verder experimenteer ik nog wat met vanalles.
Voor binnenwedstrijden sta je nergens met de sigma 70-300, ik zou je aanraden deze ergens tweedehands op de kop te tikken (als je toch je centjes wil sparen) en er de 50 mm bij te nemen.
Van die zes lenzen is mijns inziens de Sigma 70-300 de beste keuze, maar stel dan wel je verwachtingen bij. Zolang je veel licht hebt zal het wel lukken, maar van als het donkerder weer is, kan je goeie foto's zelfs buiten vergeten. Ik spreek uit ervaring, want ik heb die lens ook gehad.
______
[B]Canon 350D - Canon 17-40 f4L - Canon 50 1.8 II - Canon 70-200 f4L IS - Nikon bodies en lenzen - SUPER Takumar lenzen - Canon en Philips flitsers - Jinbei studio flitsers - ... constante uitbreiding
Hoeft niet hé. Zo'n Sigma 70-300 koop je toch gewoon tweedehands voor maximum €150 en dan zal je nooit je broek eraan scheuren, ook al verkoop je ze ooit weer...
Ik begrijp TS best wel. En er zijn massa's mensen die 20 jaar die Sigma gebruiken zonder ooit "gefrustreerd" te geraken. Sommigen willen na verloop van tijd meer, beter, sneller, enz... maar dat geldt lang niet voor iedereen.
Laatst gewijzigd door K-2; 9 augustus 2007 om 17:50
"If you can't explain it simply, you don't understand it well enough." Albert Einstein
K-2 : Je hebt gelijk hoor. Die 70-300 gebruik in nu ook nog. 'k Doe ze ook niet weg.Het is trouwens mijn enige lens die 1/2 macro aan kan. Voor zijn prijs heeft die lens wel kwaliteiten.
Maar voor dressuur paarden in een binnenpiste is ze helemaal niet de geschikte lens.
Jouw denkpiste om een tweedehandse 70-300 te kopen, zonder dat het financieel pijn doet, is trouwens waardevol.Want budget is budget.
En als Daniii beslist om verder te doen in dressuurfotografie zal hij geen spijt hebben van het geld voor die 70-300 in de beginfaze.
En zal hij die lens ook nooit wegdoen.
Groetjes
Skitch
Laatst gewijzigd door Skitch; 12 augustus 2007 om 02:20
Adobe Première Elements 11 + Corel Motion Studio 3D + Canon Legria HF G10 + Legria HF200 + Olympus LS-5 PCM recorder
In theorie is er geen verschil tussen theorie en praktijk. In de praktijk wel.
Voor fotografie in een indoorpiste moet je een onderscheid maken tussen de positie die je als kijker/amateur/supporter kan innemen en de positie van een pro. De pro krijgt de toelating om in de piste te komen, kort bij paard en ruiter te gaan en profiteert daardoor ook maximaal van het licht dat in een piste middenin altijd veel beter is dan aan de rand. De neutrale toeschouwer staat verderaf en buiten de lichtcirkel.
De pro werkt in de meeste gevallen met een 28-70 (of soortgelijk bereik) 2.8 lens op volle opening en de hoogst haalbare sluitertijd, in combinatie met een een zo klein mogelijk brandpunt. Heeft dus voldoende lichtinval, snelle sluitertijden in verhouding tot zijn brandpunt en redelijk goede foto's op ISO1600. De naam ontsnapt me nu even, maar de meest gecontacteerde pro die ik regelmatig bezig zie werkt met Nikon D2H/D2X met een Nikkor AF-S 28-70 2.8 en een Nikkor AF-D 85mm 1.4, topmateriaal met het bijpassende prijskaartje.
Vanuit de buitenrand kan je uit de voeten met een 50mm 1.8, een 85mm 1.8 en/of een 70/80-200 2.8. Toch ga je al snel ondervinden dat je van de 70-200 heel veel gaat schieten op laat ons zeggen 135mm en dat bij F2.8 en ISO 1600 de sluitersnelheid zeker voor jumping te laag ligt, voor dressuur kom je er wel. Zelf gebruik ik een Sigma 70-200 2.8 op Nikon D200, en met een sluitertijd van 1/200" op 135mm kom ik er meestal wel, behalve in de hoeken.
Moest ik heel veel paardensport doen vanuit de zijkant, ik kocht me naast de 50 en 85mm 1.8 lenzen nog een 135mm 2.0.
BD0481BE - fotosite