en niet te vergeten : http://manuele-lenzen.nl.ae/
Nog maar een week online, dus we moeten met alle geïnteresseerden zoveel
mogelijk foto's daar gaan posten om het forum aan de gang te krijgen
Op BD zal het niet lukken om een eigen forum manuele lenzen te verkrijgen, daarom stel ik voor om al hetgeen je wilt vragen of tonen te plaatsen op het
nieuwe forum http://manuele-lenzen.nl.ae/ . Daar kan je dan in een volledig
eigen forum je ding kwijt.
Goed, ik heb de alle boodschappen in deze reeks gelezen, en maar één keer (als ik het goed gezien heb) suggereert iemand nog andere MF-lenzen dan
M42. Tellen LTM (M39 schroefdraad) niet meer mee ?
Ik vermoed nochtans dat er daar veel meer van bestaan: alle lenzen voor de oude leica's en alle kopies en semi-kopies kunnen dan meedoen; ik ben aan het experimenteren met voigtländer lenzen (dat zijn dan wel geen oudjes, die worden nu nog gemaakt) en heb een 1,5 50mm Jupiter 3 Sonnar-Typ M39 op komst. Overigens is het best eens een verademing om zo een oude rangefinder camera te gebruiken ook, maar dan gaan we vèr buiten het opzet van BD (er zijn natuurlijk de Epson R-D1 en de Leica M8).
DPaul - AFIAP
5D mkII, D800E, m42, nikkors, czjs, olys and other stuff
Mijn adapter M42 naar Canon EOS juist besteld bij FotoShop Aalten:
http://www.fotoshopaalten.nl/index.php
Nog niet getest, doch voorwaarden waren goed, gratis verzending inbegrepen, prijs: 17,50 Euro.
http://www.fotoshopaalten.nl/product...e50a229f424547
Je kan zeker goedkoper vinden, maar dan zijn de verzendingskosten abnormaal hoog of heb je waarschijnlijk meer kans op een slechte kwaliteit (te dik of te dun).
Groeten, Jacques
Is een prima adaptertje, ik heb er 2....
Ook wel aardig is, is dat die adapter een flens heeft die de pin voor het diafragma indrukt, dat is nodig als een lens geen keuzeschakelaar heeft en alleen automatisch diafragma heeft.
Kan je "stopped down'fotograferen zonder verdere aanpassingen.![]()
Even een vraagje:
stel iemand zou eens willen beginnen met die analoge lenzen en heeft een budjet van 200euro (zonder adapter) wat zou je kopen?
wel allemaal met m42 vatting
laat je gaan zou ik zeggen.
[CENTER] Merkvast? Canon, tamron, sigma, takumar, vivitar, pentax,...... nee niet echt[/url]
Er bestaan zo lijsten , zelfs een 100 $ lijst.
Je wil een groothoek, een standaard en een short tele, dan:
28mm takumar of de 35 mm flektogon
50mm takumar (een van de...)
135mm takumar.
Voor die 200 euro kan daar de 200mm vivitar nog bovenop.
Doe er nog wat m42 tussenringen bij voor macro die kosten toch maar 10 euro voor 3.
Er zijn nog 100 alternatieven.
Dpaul.
DPaul - AFIAP
5D mkII, D800E, m42, nikkors, czjs, olys and other stuff
kwou gewoon eens weten wat jij of andere pro's daarmee zouden doen
wat bedoel je voor adapters voor macro? zijn dit dan andere? sorry grote leek hier :-p
[CENTER] Merkvast? Canon, tamron, sigma, takumar, vivitar, pentax,...... nee niet echt[/url]
laat ons het vervolg weten
[CENTER] Merkvast? Canon, tamron, sigma, takumar, vivitar, pentax,...... nee niet echt[/url]
Kan nuttig zijn:
http://photonotes.org/articles/eos-m...nses/#problems
Adapters:
http://www.genius-versand.de/shop/in...cPath=59_10531
Grtz, RF
Laatst gewijzigd door Red Falcon; 2 april 2008 om 09:54
Voor wie 't kan interesseren:
Ik heb een fe-no-me-na-le Mamiya 300mm M42 in de aanbieding in de Koop-en-Verkoop-rubriek: Mamiya/sekor AUTO SX 1:5.6 f=300mm ( M42 voor bvb. Pentax)
![]()
Pentaxian in hart en nieren...
Manuele Zuiko lenzen gebruiken op een Canon IVSB en Canon P (oude rangefinders)
Via die weg zou je dan met een M39 naar M-adapter die objectieven ook moeten kunnen gebruiken op de Voigtländer Bessa-camera's en alle Leica's met M-vatting.
Ik heb ook een adapter om M39 op Nikon te plaatsen; zo kunnen we nog een tijdje bezig blijven
Gewoon een beetje experimenteren.
M42 adapter voor Vivitar en Yashica lenzen ==> Eos 350D.
OPGELET:welke adapter je besteld!
De ene handelaar prees mij een T adapter aan, de andere handelaar een M42.
In feite zijn het allebei M42 adapters echter, de M42 adapter is voor M42 lenzen met draad modul 1.0, de T adapter is voor M42 lenzen met draad modul 0.75!!! Als je de adapter geforceerd op je lens moet draaien zit je geganrandeerd met de verkeerde adapter. Dus FORCEER niks anders is de lens en de adapter om zeep.
Hieronder de originele uitleg http://photonotes.org/articles/eos-manual-lenses/
M42/T-mount confusion.
The M42 threaded mount (the “universal screw mount” popularized by the Pentax Spotmatic camera) is similar to the Tamron T-mount - both mounts are 42mm in diameter. However, M42 lenses use 1mm threads and T-mounts use 0.75mm threads. This stupid decision on the part of Tamron (the M42 mount predates the T-mount) means it’s quite easy to wreck a lens or camera if you try to force the wrong type of lens onto the wrong type of camera, even though they look like they should fit.
So be very careful, and double-check with your dealer before you buy the lens adapter. Spotmatic-style lens mounts are usually called M42 or M42 body mounts, but sometimes T-mounts are referred to as M42 as well.
Hopelijk is dit nuttige informatie?
Grtz, RF