Ik ben op zoek naar advies van gebruikers van een 50mm lens.
Ik heb een Canon 600D met een 18-135 zoom van Canon. Nu ben ik op zoek naar een 50mm lens omdat ik een meer lichtsterke lens wil en graag meer wil kunnen spelen met DOF. Daarom wil ik een 50mm lens kopen.
Mijn eerste idee was de plastic fantastic 50mm 1.8. Dan dacht ik van misschien toch beter iets meer te investeren en dan kom ik bij de Canon EF 50 F1.4 USM of de Sigma 50mm F1,4 EX DG HSM.
Dan stijgt de prijs, met filter en zonnekap, wel van ongeveer 150 euro naar een 400 euro voor de Canon 1.4 en 500 voor Sigma.
Maar als ik dan wat begin te Googelen lees ik dat ik de Canon 1.4 niet moet kopen omdat het AF systeem heel zwak is en de Sigma niet moet kopen omdat er focusproblemen zijn. En ik wil geen 250 -350 euro meer uitgeven om een lens te hebben die ofwel het binnen de 2 jaar begeeft of die niet echt scherp stelt.
Mijn vraag aan jullie. Zijn de F1.4 lenzen inderdaad zo problematisch of zijn het alleen de gebruikers met slechte ervaringen die hun ervaring posten en is er in de praktijk meestal iet echt een probleem?
Bedankt voor al de tips en opmerkingen.
Johan
Ik heb lang zitten twijfelen. Heel veel zitten lezen en vergelijken. Eerst dacht ik de sigma te kopen dan weer de canon. Ik kon niet beslissen. Je leest inderdaad vanalles over beide lenzen. Uiteindelijk heb ik voor de canon versie gekozen. Waarom? Het prijsverschil, de canon heb ik voor iets meer dan 300 euro kunnen kopen de sigma was toch ongeveer 100 euro duurder. Ook omdat ik denk dat een canon lens iets meer ziin waarde zal houden.
Veel tijd heb ik nog niet gehad om de lens te testen. Maar ik denk dat ik tevreden mag zijn.
Volgens sommige testen is de sigma net ietsje beter maar voor mij is de canon al goed genoeg
mir
Laatst gewijzigd door mir; 7 juli 2012 om 17:02
De opbrengst van mijn zonnepanelen en mijn weerstation live : http://www.sunnybeam.be/
de plastic fantastic was voor mij een zeer goede aanwinst.
Als je van die zoomlens komt dan is de lichtsterkte van een 1.8 al heel wat. 1.8 is voor de meeste situaties trouwens meer dan genoeg.
Is zijn geld meer dan waard en zolang je hem niet laat vallen is er niets aan de hand![]()
Nog even dit, koop enkel een zonnekap om je lens te beschermen. Ik zou geen filter aanschaffen.
Zo een zonnekap vind je online op ebay al voor 8 euro verzending incl.
mir
De opbrengst van mijn zonnepanelen en mijn weerstation live : http://www.sunnybeam.be/
Ikzelf heb de 50mm 1.8 van canon waar ik uiterst tevreden van ben. Het is mijn tweede lens, en voor mij was ze een enorm verschil tegenover de kitlens die ik heb. 18-55mm zonder IS dan nog.
Ik weet niet hoe het juist zit met de 1.4 lens, maar bij de 1.8 heb ik soms ook "lichte" focusproblemen. Niet zo vaak, maar vanaf er wat minder licht aanwezig is merk ik het toch. Voor mij maakt dit de lens niet minder, omdat mijn kitlens nauwelijks nog kan focussen. En zeker niet wanneer je naar de prijs kijkt.
Een zonnekap zou ik ook enkel ter bescherming gebruiken. Ik weet niet hoe het bij de 1.4 zit, maar bij de 1.8 zit het glas al zo diep dat het precies een zonnekap op zich is.
zoals zoveel heb ik de 1.8 plastiekje. voor dat geld een superlens. ik zou hiermee beginnen, nadien mss een 1.4 nemen.
ik heb enkel een filter er op zitten (zat er gratis bij), binnen vijs ik het er soms gewoon af.
Canon .... stabiel & stil glas, iets dat flitst, ne lowepro en THINKtank
http://www.flickr.com/photos/iso_pix/
I SHOOT RAW!
TS,
Als je zo graag wilt spelen met scherptediepte, is dan de Canon 85 mm 1.8 geen optie? Is, wat betreft brandpuntsafstand tevens geschikter voor portretwerk.
Voor fotoworkshops portretfotografie en fotobewerken en voor fotoweken in Frankrijk en Friesland: www.annohuidekoper.nl
De 50 1.8 is inderdaad een mooi lensje, zeker voor zijn prijs. Probeer er echter geen actie (bvb baskertbal) mee vast te leggen, daarvoor is ze te traag. Dan zal de 50 1.4 beter van pas komen met zijn USM. De 85 1.8 is een zeer goede lens, wel een hogere prijsklasse dan de 50 1.8 en op cropcamera's soms te lang. Voor wat de 50 1.8 kost, kan je er zeker geen miskoop mee doen.
Fotografie is leren kijken.
http://johanluyckx.weebly.com
over goed ga ik me nog niet uitspreken, heb ze zelf nog niet
doch te lang voor crop? das dan ook weer een persoonlijke voorkeur, soms wou ik dat ik ze al in mijn tas had want als ik met mijn 50 1.8 een strak gekaderd portretje wil maken, moet ik soms wel vrij dicht naar het model toegaan terwijl ik enigzins toch wel wat meer afstand zou willen houden, voor een full body zal de 50 dan weer interessanter zijn idd omdat ik anders met de 85 soms mss 5m ver zal moeten gaan staan
Ne Lowepro Vertex 300 AW goed gevuld met foto-materiaal, nen trolley met studiolicht & een tas met strobist-licht & voor beide light-modifiers | Website: http://www.svisimaging.be
de 50 mm 1.8 is voor zijn geld een erg goed lensje, dat vooropgesteld, met name voor zijn geld, vol open vind ik echter deze onbruikbaar, maar vanaf 2.8 goed scherp dat wel, de 1.4 uitvoering eigenlijk hetzelfde, vol open niet erg scherp, maar paar stopjes dicht en het lensje begint te schitteren.
Ik zou als ik u was eerst even tweedehands een 1.8 uitvoering kopen en kijken of dit uberhaupt bevalt, bevalt dit kun je altijd nog zonder al te veel verleis doorgroeien naar een 1.4 uitvoering.
Je ziet ze nl nogal vaak tweedehands opduiken, puur om de reden dat er mensen zijn die het simpelweg niets vinden een vaste lens, niet omdat een lensje niet goed is.
Mijn beste Foto moek nog trekke.
Ikzelf had eerst een 1.8, heb deze toen weggedaan voor een 1.4, ok deze focust sneller maar vond hem minder accuraat dan de 1.8. Omdat ik dus veel last had van verkeerde focus heb ik deze weer terug gedaan en me laatst terug een 1.8 gehaald. Af is iets langzamer en scherpte valt op 1.8 wat tegen maar vanaf 2.2 vind ik het scherp zat.
Bartje
Canon 5D mark II, canon 35 f2, canon 50 f1.8 II, canon 85 f1.8 USM, canon 430exII Meer foto's op facebook : Vaelen Bart
Ne Lowepro Vertex 300 AW goed gevuld met foto-materiaal, nen trolley met studiolicht & een tas met strobist-licht & voor beide light-modifiers | Website: http://www.svisimaging.be
Ik heb een tijdje geleden de canon 50mm 1.4 aangeschaft en moet zeggen dat ik er heel tevreden van ben!
Focus snel, wel ooit wat hunten bij minder licht maar ook dat valt goed mee.
En ik moet wel zeggen dat deze een zeer mooie DOF geeft![]()
De 1.8 heb ik nooit in handen gehad, maar hij noemt niet voor niets 'fantastic plastic', de 1.4 daartegen voelt zeer stevig en degelijk aan.
Ik heb de canon 50mm 1.4 en maak haarscherpe foto's zelfs met zeer zwakke verlichting, geen last van hunten of moeilijk focussen ermee, een schitterend lensje die 1.4![]()
Beelden als deze zal je met een kitlens niet halen in een donkere hoek van een restaurantje! Dit is met de lens vol-open!
Ik heb de mijne overigens nieuw onder de kaap van 300 betaald in januari![]()
Laatst gewijzigd door Sonjabelgium; 6 juli 2012 om 17:42
Ik zou ook eens kijken naar deze : http://www.lensrentals.com/blog/2012...d-they-do-that
een canon met enkele lenzen
Bedankt voor al de tips en ideeën. Ik ben gisteren beginnen zoeken naar een 2dehands exemplaar van de 50mm f1.8 en bijna onmiddellijk een exemplaar gevonden in de buurt. Sinds deze avond heb ik het lensje. Nu kan ik beginnen spelen en dan zie ik wel of het voor mij de moeite loont om over te stappen naar f1.4.
groetjes,
Johan
Veel plezier ermee! Hou er wel rekening mee dat het wat wennen is ermee te werkenHet vergt wat doorzetting om ermee overweg te kunnen maar t'loont echt de moeite
![]()
Het enige wat ik aan de TS zou willen vragen wat voor soort foto`s hij wilt gaan maken met de bewuste lens.
Nikon D300 / Nikon AF-s 18-70 mm 1: 3.5 - 4.5 ED DX,Nikon AF 50 mm 1: 1.8D / Sigma 85 mm 1.4 DG HSM,Sigma 105 mm 1: 2.8 D Macro EX,Sigma AF 120-400mm F4.5-5.6 DG OS HSM /Tokina Fisheye 10-17mm F3.5 - 4.5 DX
Ik vond dit ook zo een rare reactie waarom eerst een 1.8 kopen en dan misschien de 1.4 ?
Nu ondertussen heeft hij al een 1.8 aangeschaft en zal daar wel tevreden mee zijn zeker?
De opbrengst van mijn zonnepanelen en mijn weerstation live : http://www.sunnybeam.be/
Is toch niets raar aan? Je koopt een 1.8 omdat hij goedkoop is. Is de lens uiteindelijk toch niet je ding of merk je dat 1.8 voldoende is, dan ben je een pak minder geld kwijt dan wanneer je direct de 1.4 gekocht had.
om mss te ontdekken of een prime / primes hem wel kunnen bekoren?
hij nadien mss toch net dat klein tikkeltje lichtsterkte kan gebruiken of toch nog wat moeilijkere uitdagingen wilt qua scherptediepte of hij nog een specialer bokeh/dof wilt?
wat is dat nu aan jullie om over te oordelen al dan niet? iedereen doet met zijn / haar geld toch wat hij wilt, lijkt me
ik heb nu ook een 50 1.8 maar ik speel op termijn ook nog wel met het idee om een 1.4 aan te schaffen als ik eerst mijn andere glas heb aangekocht en met mijn 1.8 goe gespeeld heb, niet noodzakelijk voor meer lichtsterkte maar een nog uitdagendere scherptediepte en ander bokeh
Ne Lowepro Vertex 300 AW goed gevuld met foto-materiaal, nen trolley met studiolicht & een tas met strobist-licht & voor beide light-modifiers | Website: http://www.svisimaging.be
Zo ben ik geëvolueerd van de 50mm f/1.8 (dat ik nog steeds heb, en in welbepaalde gevallen nog gebruik) naar een 85mm f/1.8, om meer afstand (en minder vervorming) te krijgen.
BD1166BE. CANON camera's (7D, 350D, G9), objectieven van 10 t/m 400mm, en Speedlite 580EX II - Manfrotto monopod; tripod 190CXPro4 met Markins Q3 - Intel iMac 24" 2,8GHz (0SX 10.6.8)
even een eventueel bizarre vraag, zijn deze 50mm lenzen effectief 50mm of 50mm x 1,6?